Profilaktyka zdrowia

"Jadłam kanapkę i moje zęby w niej zostały". Bogumiła przeszła zabieg, dzięki któremu nie ma już z tym problemu

Profilaktyka zdrowia

Bogumiła Rozkosz to nauczycielka, która z powodu braków w uzębieniu zdecydowała się na protezę. Niestety po jakimś czasie zaczęła mieć z nią wiele problemów. Aby się ich pozbyć, poprosiła o pomoc specjalistów z Malo Clinic. Dzięki zastosowanej przez nich metodzie, kobieta znowu może się szeroko uśmiechać.

Problemy z protezą

Bogumiła Rozkosz zaczęła mieć problemy z zębami w wieku 21 lat. To właśnie wtedy zaszła w pierwszą ciążę. Problem niestety powrócił, kiedy spodziewała się drugiego dziecka. Brak uzębienia próbowała tuszować. - Uśmiechałam się zawsze przy zamkniętych ustach, albo zakrywałam je ręką - powiedziała pani Bogumiła.

Przyznała też, że ubytki znacznie podkopały jej pewność siebie. W końcu zdecydowała się na protezę, która nie do końca spełniała swoje zadanie. - Pamiętam, jak na wycieczce szkolnej z uczniami jadłam kanapkę i moje zęby w niej zostały. Musiałam kombinować, żeby proteza wróciła na miejsce i nikt tego nie widział - wyjawiła. Mąż pani Bogumiły, Marek Rozkosz, wspomniał o jeszcze jednym przykrym wydarzeniu: - Żona miała mieć lekcję i proteza jej pękła. Żeby móc iść do szkoły i wyglądać jak człowiek, wszystko trzeba było robić na biegu, cudować, żeby to wszystko połatać i pokleić.

Zabieg w Malo Clinic

Aby nie mieć już takich zmartwień, nauczycielka zwróciła się o pomoc do specjalistów z Malo Clinic. Po wykonaniu tomografii, eksperci postanowili wykonać u niej zabieg zwany All-on-4.

W pierwszej kolejności stomatolodzy usunęli pani Bogumile górne zęby, które jeszcze miała, następnie umieścili w szczęce cztery implanty, mające podtrzymywać most z pełnym uzębieniem. Zabieg został wykonany w ciągu tylko jednego dnia.

- Przypadek Bogusi to typowy przykład kobiety w średnim wieku, która w trakcie swojego życia zaczyna tracić zęby. Niektóre zęby u pacjentki wypadły dawno temu, szczególnie po lewej stronie mieliśmy większy ubytek kości, więc trudniej było nam zastosować technikę All-on-4, ale w rezultacie udało się - stwierdził chirurg Malo Clinic Warsaw, Armando Lopes.

Reakcję pani Bogumiły na nowy uśmiech zobaczycie w materiale wideo. A o tym, jak się czuje kilka tygodni po zabiegu opowiedziała w studiu Dzień Dobry Wakacje.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Reporter: Ł. Kowalski, R. Męczykalski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości