Materiał promocyjny

Na czym polega metoda nakładkowa? Ortodontka rozwiewa wątpliwości

Wizyta u dentysty
Piękny uśmiech, czyli twoja najlepsza wizytówka
Źródło: Dzień Dobry TVN
Dla każdego można znaleźć adekwatną metodę leczenia wad zgryzu. Aktualnie bardzo popularna i skuteczna jest metoda nakładkowa (przezroczyste nakładki typu Invisalign). Jest też bardzo skuteczna i higieniczna. Dlaczego warto się na nią zdecydować? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Monika Rosa, lekarz dentysta i ortodontka.

Aparaty nakładkowe - jak działają?

Aparaty nakładkowe są metodą leczenia ortodontycznego, która staje się coraz bardziej popularna. Mimo to wielu pacjentów ma wątpliwości, czy jest skuteczna. Tymczasem te obawy są bezpodstawne, co więcej takie leczenie trwa niekiedy krócej niż przy klasycznym aparacie.

- To zależy od sytuacji, od wady zgryzu, ale bardzo często bywa tak, ponieważ proste wady jesteśmy w stanie zaledwie w kilka miesięcy skorygować, ale czy jest skuteczna? Na świecie ortodonci leczą ponad 25 lat tą metodą, my w Polsce mamy od ponad 10 lat tę metodę. Coraz więcej pacjentów leczymy ortodontycznie nakładkami - przyznała w Dzień Dobry TVN Monika Rosa, lekarz dentysta i ortodontka z LUX MED Stomatologia.

W ten sposób można leczyć niewielkie wady, jak i te bardziej skomplikowane, które często wymagają ekstrakcji zębów, a później uzupełnienia braków implantami.

Warto dodać, że nakładki są projektowane cyfrowo. - Jeśli pacjent decyduje się na tę metodę, [...] robi się pełną diagnostykę, robimy zdjęcia pacjentów, zdjęcia zębów, zdjęcia twarzy, prześwietlenia i skan zębów. Następnie wysyłamy takie zlecenie do specjalnego oprogramowania i planujemy w komputerze, krok po kroku, jak chcemy zęby przestawić - tłumaczyła specjalistka. Pacjenci nakładki zmieniają co tydzień.

Jak długo trzeba nosić aparat nakładkowy?

- Aparat nosimy non stop - zaznaczyła Monika Rosa. - Praktycznie 22 godziny, 21 godzin na dobę, ponieważ powinien być zdejmowany tylko do jedzenia, do picia wszystkich napojów oprócz wody. Śpimy też w tym aparacie - podkreśliła lekarz dentysta i ortodontka. Jak zapewniła, jest to metoda bardzo higieniczna, a czyszczenie zębów jest dużo łatwiejsze niż w przypadku klasycznych aparatów.

Czy kiedy aparat wyprostuje już zęby, to leczenie ortodontyczne się kończy? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości