ortodonta

  ortodonta

  Skąd wziął się ten irracjonalny trend? Czy jest on bezpieczny? Na te pytania w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedział lekarz dentysta Tomasz Kupryś.

  Coraz więcej osób decyduje się na leczenie ortodontyczne i założenie aparatu na zęby. Jakie są rodzaje aparatów? Które stosuje się u dzieci, a które u dorosłych? Ile może kosztować leczenie? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kamilą Wasiluk, lekarzem stomatologiem, ortodontą i autorką bloga "Mama ortodonta".

  Wady zgryzu to znacznie więcej niż tylko defekt kosmetyczny. Nieprawidłowo ustawione zęby mogą powodować problemy z kręgosłupem czy bóle głowy. Na szczęście dzięki odpowiednio przeprowadzonemu leczeniu ortodontycznemu można uniknąć problemów i cieszyć się pięknymi oraz zdrowymi zębami. Na czym dokładnie ono polega? Czy założenie aparatu zawsze jest konieczne? Na ten temat rozmawiamy z dr. n. med. Maciejem Cićkiewiczem, specjalistą ortodontą, certyfikowanym lekarzem Invisalign.

  Anna Mucha odwiedziła ortodontę, o czym poinformowała na swoim profilu na Instagramie. Tuż po wyjściu z gabinetu pochwaliła się efektem. "Przepiękne" - komentują internauci.

  Agnieszka Woźniak-Starak założyła aparat ortodontyczny. Czy usłyszała od ortodonty, że zęby najszybciej się prostują w ciąży? :) Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Czy są jakieś przeciwwskazania, by osoba po pięćdziesiątym roku życia mogła nosić aparat ortodontyczny? Czy założenie takiego aparatu jest bolesne i nieprzyjemne dla pacjenta? Ile może się kosztować piękny uśmiech? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawialiśmy z ortodontą dr Emmą Kiworkową.