Materiał promocyjny

Klinika Epileptologii potrzebuje środków na odbudowę. Można pomóc bez konieczności wpłacania pieniędzy

Łódź. Klinika Epileptologii w ICZMP wymaga remontu. Jak wesprzeć akcję?
Nowa klinika epileptologii
Źródło: Dzień Dobry TVN

- Remont jest niezbędny - mówi kierownik Kliniki Epileptologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi dr Łukasz Przysło. Placówka ma zostać rozbudowana, dzięki czemu przebywający w niej pacjenci będą mogli liczyć na lepszy komfort podczas leczenia. Do akcji finansowania renowacji budynku może dołączyć każdy z nas. Wystarczy jeden drobny gest, który nic nie kosztuje.

Program "Pomagamy jak umiemy" wsparciem dla łódzkiej kliniki

Rossmann SDP startuje z kolejną edycją programu "Pomagamy jak umiemy". W tym roku akcja zbiega się ze świętowaniem jubileuszu 30-lecia istnienia firmy w Polsce. - Chcieliśmy w sposób specjalny to uczcić - zostawić coś, co będzie rezonowało na przyszłość i co zostawi jakiś ślad - zaznacza wiceprezes zarządu Rossmann SDP Renata Lach.

Sieć sklepów drogeryjnych postanowiła wesprzeć rozbudowę Kliniki Epileptologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. - Z tego co wiemy, w przyszłym roku klinika będzie obchodzić swoje 35-lecie, więc możemy zostawić cudowny prezent od nas dla kliniki w postaci sfinansowania rozbudowy i remontu - tłumaczy przedstawicielka firmy.

Co najistotniejsze, do akcji może dołączyć dosłownie każdy. - Jest to bardzo proste. Przez 7 lat nauczyliśmy się, jak robić to sprawnie. Wystarczy za każdym razem, kiedy nasi klienci robią zakupy w Rossmannie, zeskanować aplikację. Te zakupy zostaną przeliczone na punkty, my te punkty przeliczymy na konkretną pomoc. Ma to być 15 milionów dla Oddziału Neurologii Dziecięcej - wyjaśnia Renata Lach.

Remont Kliniki Epileptologii w ICZMP w Łodzi

Do łódzkiej Kliniki Neurologii Rozwojowej i Epileptologii trafiają pacjenci z chorobami układu nerwowego wieku rozwojowego (od 1. miesiąca życia do 18 lat).

- Zajmujemy się i chorobami przewlekłymi takimi jak chociażby stwardnienie rozsiane czy padaczka, ale również są to problemy ostre, ponieważ jesteśmy kliniką działającą w trybie dyżurowym, więc niejednokrotnie na dyżurach przyjmujemy pacjentów i z ostrymi udarami, i z ostrymi zapaleniami mózgu czy pacjentów w stanie padaczkowym - uświadamia kierownik kliniki dr Łukasz Przysło.

Przedstawiciel placówki w rozmowie z Dzień Dobry TVN wspomniał również o szczegółach planowanego remontu. - Jest niezbędny. To ponad trzy dekady, kiedy te mury nie widziały remontu. Plan jest bardzo ambitny, ponieważ chcemy być alokowani. Rocznie do naszej kliniki jest przyjmowanych około 3 tysiące pacjentów, to jest bardzo imponująca liczba, myślę, że jedna z większych w Polsce, stąd też będziemy w innym miejscu, większym. Nam przede wszystkim chodzi o zapewnienie godnych warunków naszym pacjentom i ich rodzicom - zaznacza kierownik.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości