klinika

  klinika

  Klinika Budzik powstała z myślą o niesieniu pomocy dzieciom i młodzieży. Lekarze i terapeuci z warszawskiej placówki dokładają wszelkich starań, by trafiający pod ich opiekę pacjenci wybudzili się ze śpiączki. Praca specjalistów niejednokrotnie zakończyła się sukcesem. Udowadnia to historia piętnastoletniej Jagody.

  "Okradziono mnie z możliwości noszenia własnego dziecka"

  Grażyna Wolszczak zachwyca urodą i dobrą formą. To zasługa wielu nawyków, które nabyła w dzieciństwie, ale także zabiegów pielęgnacyjnych. Co jest sekretem jej wyglądu? Aktorka zdradziła to w Dzień Dobry TVN.

  Pandemia wciąż nie daje za wygraną, a powracające obostrzenia dały się już we znaki tym, którzy na co dzień żyją z dala od swoich bliskich. W najgorszej sytuacji znalazły osoby będące w Domach Pomocy Społecznej oraz szpitalach czy klinikach. Agata Kowalska swojej mamy nie może przytulić od początku pandemii. Nam opowiedziała historię, która na zawsze zmieniła jej życie.

  Jego nazwisko skandowali kibice w całej Polsce. Grał w jednej drużynie z Włodzimierzem Lubańskim czy Kazimierzem Deyną. Były piłkarz Józef Kurzeja jest obecnie lekarzem, ordynatorem Kliniki Radioterapii w niemieckim mieście Witten. Mimo że jest w grupie ryzyka, od początku pandemii koronawirusa regularnie przyjmuje swoich pacjentów.

  Cała Holandia żyje tą aferą. W jednej z klinik, lekarz przez 17 lat pobierał nasienie od jednego dawcy, podejrzewa się również, że mieszał różne próbki, a nawet, że sam był dawcą. W efekcie tych działań jeden z anonimowych dawców może być biologicznym ojcem ... ponad 200 dzieci. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Kamila Bałuka, autora książki „Wszystkie dzieci Louisa”, w której opisuje tę aferę.

  16 lat temu, córka Ewy Błaszczyk, zakrztusiła się popijając tabletkę. Zapadła w śpiączkę. Dziś ma 22 lata i cały czas czeka na wybudzenie... Niedawno przeszła nowatorską operację, przeprowadzoną przez specjalistów z Japonii. Czy dzięki niej uda się jej odzyskać kontakt ze światem zewnętrznym? O operacji rozmawialiśmy z Ewą Błaszczyk i prof. Wojciechem Maksymowiczem.

  w Libanie od wybuchu konfliktu w 2011 przybywa ponad milion Syryjczyków. W wyniku wojny Syryjczycy tracą nie tylko rodziny i domy, ale też zdrowie. W Syrii system opieki zdrowotnej był nieodpłatny. W Libanie za wszystko trzeba płacić. Uchodźcy żyją w bardzo ciężkich warunkach, co powoduje problemy z higieną i zdrowiem. Obniżoną odporność mają szczególnie dzieci. W 2014 roku polskie centrum pomocy międzynarodowej wraz z lokalnym partnerem otworzyło klinikę, w której uchodźcy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy lekarza i dostać darmowe leki. Z jakimi przypadłościami zgłaszają się do lekarzy syryjscy uchodźcy? Z pomocy jakich specjalistów mogą skorzystać chorzy? I z jakimi problemami musi mierzyć się sama klinika? Jak można im pomóc?

  Ładne, białe i pełne zęby to marzenie każdego. Jak uzyskać ujmujący uśmiech? Pani Barbara to bohaterka naszej metamorfozy. W sukurs przyszła jej klinika Malo Clinic Warsaw. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Barbara Zielińska oraz dr Armando Lopez.

  Lekarze ze Świdnicy walczą o życie ekstremalnie otyłego mężczyzny. Pacjenta ważącego około 300 kg do szpitala przywieziono dużym policyjnym busem. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Barbara Markowska, która przez lata prowadziła program o odchudzaniu oraz Magdalena Gajda - rzecznik praw osób chorych na otyłość . Dlaczego ludzie otyli budzą pewien rodzaj wstrętu? Czy naprawdę są to ludzie słabi, którzy nie mogą zapanować nad swym apetytem na kaloryczne jedzenie i słodycze?

  W Klinice Budzik wybudziło się ze śpiączki czwarte dziecko -13-letni Dawid. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy założycielkę kliniki Budzik Ewę Błaszyk, tatę Dawida - Dariusza Pawlaczyka oraz dr. Andrzeja Lacha. Jaki jest kontakt z Dawidem? Jakie dzieci mogą trafić do klinki Budzik? Jakimi metodami specjaliści wybudzają dzieci?