Zdiagnozowano u niej chorobę samobójców. "Moje życie nigdy nie będzie wyglądało tak, jak kiedyś"

Kayla Hansen
Kayla Hansen o chorobie samobójców
Źródło: Player.pl
Dynamiczny postęp medycyny sprawia, że coraz więcej chorób przestaje być dla pacjentów wyrokiem śmierci. Jednocześnie na świecie wciąż nie brakuje osób, którym lekarze nie potrafią udzielić pomocy. Najlepszym tego dowodem jest historia Kayli Hansen. Bohaterka programu "Nie do uwierzenia!" cierpi na kompleksowy zespół bólu regionalnego, określany też mianem choroby samobójców. W jaki sposób objawia się ta rzadka przypadłość?

Kompleksowy zespół bólu regionalnego - rzadka choroba nabyta

Kayla Hansen do 25. roku życia była okazem zdrowia. Oddawała się licznym pasjom, jako manager włoskiej restauracji nie narzekała też na brak obowiązków zawodowych. Nic nie wskazywało na to, że jej przyszłość będzie naznaczona trudną do zaakceptowania diagnozą i regularnymi wizytami w gabinetach lekarskich.

Mieszkanka amerykańskiego stanu Arizona spędzała w pracy 70-80 godzin tygodniowo. To właśnie tam doszło do wypadku, który zapoczątkował poważne problemy zdrowotne.

Wychodziłam z kuchni, a do środka wchodził jeden z kelnerów. Podniosłam rękę i drzwi mi ją przygniotły. Szybko zaczęła puchnąć. Pomyślałam, że jest złamana
- wspomina 27-letnia dziś kobieta. 

Początkowo lekarze stwierdzili u Kayli stłuczenie tkanek miękkich. Niestety upływie dwóch tygodni ręka pacjentki była jeszcze bardziej spuchnięta, a skóra wykazywała dużą bolesność przy dotyku. Kolejne badania pozwoliły ustalić, że to kompleksowy zespół bólu regionalnego, określany mianem choroby samobójców.

- Wiedziałam, że dzieje się coś złego (...). Wszystko to śmiertelnie mnie przeraziło - przyznaje bohaterka programu "Nie do uwierzenia!".

Choroba samobójców - objawy i leczenie

U podłoża choroby samobójów leży fizyczne uszkodzenie jednego z głównych nerwów ludzkiego ciała. W wyniku kontuzji może dojść do zaburzeń działania układu nerwowego, przejawiających się nieustannym wysyłaniem do mózgu impulsów bólowych. Jak dotąd nie udało się znaleźć skutecznego lekarstwa na kompleksowy zespół bólu regionalnego, jednak istnieją rozwiązania zapewniające remisję choroby.

Kayla Hansen została poddana blisko czterdziestu zabiegom, mającym na celu przekierowanie pracę układu nerwowego, a wszystko to na przestrzeni zaledwie osiemnastu miesięcy. Niestety podejmowane przez lekarzy próby złagodzenia objawów schorzenia tylko pogłębiły problem. Z czasem na ciele kobiety zaczęły pojawiać się bolesne zmiany, do złudzenia przypominające pęcherze po oparzeniu.

- Bez względu na to, co zrobię, moje życie nigdy nie będzie wyglądało tak, jak kiedyś (...). Nikt nie został jeszcze wyleczony z tej choroby - zapewnia 27-latka, a jej słowa znajdują potwierdzenie w opinii lekarza.

- Kompleksowy zespół bólu regionalnego to bardzo bolesna choroba. Przypadek Kayli jest wyjątkowy i nie poddaje się konwencjonalnemu leczeniu. Jej sytuacja jeszcze się pogarsza - podsumowuje dr Nicholas Scott.

"Nie do uwierzenia!" - gdzie oglądać?

Twórcy programu "Nie do uwierzenia!" podróżują po całym świecie, z godnym podziwu zaangażowaniem poszukując ludzi z rzadkimi anomaliami. Przypadek Kayli Hansen to jedna z wielu chorób przedstawionych w popularnym formacie. Odcinki pięciu sezonów, a co za tym idzie o wiele więcej poruszających historii można zobaczyć w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: "Nie do uwierzenia!"/Player.pl

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości