Zdrowie

Co ile dni należy zmieniać poszewkę na poduszkę? Większość z nas robi to zbyt rzadko

Zdrowie

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Medonet.pl
Kobieta śpi w łóżku

Poszewka na poduszkę pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również ochronną. Aby jej działanie było skuteczne, należy regularnie ją wymieniać. Okazuje się, że powinniśmy to robić częściej niż w przypadku pościeli. Co ile dni zmieniać poszewkę na poduszkę? Sprawdź.

Poszewka na poduszkę

Sen ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a co za tym idzie również samopoczucie. Aby czuć się wypoczętym, należy zadbać o odpowiednią jakość snu. Zależy ona od wielu czynników, w tym temperatury w pokoju, pozycji czy materaca. Równie ważna jest także pościel, która niezmieniana regularnie może być siedliskiem bakterii i alergenów.

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę i pierze ją minimum raz w tygodniu. Niestety często zapominamy o jednej z najważniejszych elementów pościeli, czyli poszewce na poduszkę. To właśnie ona każdego dnia przez minimum siedem godzin styka się z naszą twarzą. Choć bakterie z pościeli nie szkodzą naszemu zdrowiu, to mogą mieć negatywny wpływ na wygląd skóry.

Jak często zmieniać poszewkę na poduszkę?

W przypadku poszewki na poduszkę zmiana raz w tygodniu może okazać się niewystarczająca. Warto szczególnie zwrócić na to uwagę, gdy jedna ze stron twarzy pokryta jest drobnymi krostkami lub jeżeli na co dzień zmagamy się z trądzikiem. Takie objawy mogą być efektem stykania się skóry z kurzem, pyłkami, czy wydzielinami ciała.

Specjaliści zaznaczają, że poszewkę powinno zmieniać się minimum 2-3 razy w tygodniu. - Pomoże to zapobiec wypryskom i podrażnieniom skóry - tłumaczy ekspertka ds. skóry Oksana-Georgia M. Bardzo ważne jest także odpowiednie przygotowanie do snu. Należy zadbać o szczegóły takie jak czyste włosy, dokładny demakijaż, mycie twarzy i wieczorna kąpiel.

Powinno się także zwracać uwagę na rodzaj poszewki. Eksperci rekomendują modele z domieszką jedwabiu, ponieważ materiał pozwala skórze oddychać, dzięki czemu mniej się pocimy. Dodatkowo przyjemnie chłodzi skórę w letnie noce.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Medonet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Andresr/Getty Images

Pozostałe wiadomości