Materiał promocyjny

Pokonują dystanse, by wesprzeć ekologię. "Można wybiegać swoje drzewo"

EcoRun we Wrocławiu - informacje o wydarzeniu
Źródło: Dzień Dobry TVN
Bieg propagujący zdrowie i ekologię
Bieg propagujący zdrowie i ekologię
Przygotowania do bicia rekordu
Przygotowania do bicia rekordu
Polak z rekordem Guinnessa w biegu na boso
Polak z rekordem Guinnessa w biegu na boso
Ewa Chodakowska pobiła rekord Guinnessa
Ewa Chodakowska pobiła rekord Guinnessa
Rapował przez 36 godzin – pobił rekord Guinnessa
Rapował przez 36 godzin – pobił rekord Guinnessa
Rekordowy honorowy dawca - oddał już 100 litrów krwi
Rekordowy honorowy dawca - oddał już 100 litrów krwi
Bicie rekordu w pływaniu bez przerwy
Bicie rekordu w pływaniu bez przerwy
28 maja we Wrocławiu odbyła się druga edycja biegu, w którym wzięły udział osoby o różnym stopniu sprawności fizycznej - zarówno dorośli, jak i dzieci. Uczestnicy wydarzenia bezpośrednio przyczynili się do wspierania ekologii, bowiem pokonanie wyznaczonego dystansu przez każdego z nich jest równoznaczne z planowanym posadzeniem jednego drzewa.

EcoRun 2023 we Wrocławiu - co wiemy o wydarzeniu?

28 maja w Parku Grabiszyńskim we Wrocławiu zebrali się miłośnicy sportu, zdrowego stylu życia i ekologii, którzy wzięli udział w drugiej edycji biegu EcoRun organizowanego przez Stowarzyszenie Dr. Max Zdrowie.

- Mamy tutaj dwie trasy dla dorosłych - na 5 kilometrów i na 2,5 kilometra. I to, co jest ważne, to jest bieg absolutnie dla wszystkich. Jeżeli chodzi o dobrą formę, o wyrabianie zdrowych nawyków, tutaj nie ma limitów. Każdy może dbać o dobrą formę i dlatego jest taka nasza idea tego biegu, żeby każdy mógł wybiegać, przejść z pieskiem, przespacerować, przejść z kijkami. Tak są dostosowane te dystanse, żeby wszyscy mogli wziąć udział - przekonuje w Dzień Dobry TVN przedstawicielka stowarzyszenia Katarzyna Kozłowska-Panek.

Dowodem na to, że uczestnikami wydarzenia mogą być dosłownie wszyscy, jest fakt, że tuż po zakończeniu biegu dla dorosłych do sportowego wyzwania dołączają dzieci oraz młodzież w ramach tzw. EcoKids.

Dlaczego inicjatywa Stowarzyszenia Dr. Max Zdrowie nazywana jest proekologiczną? Liczba uczestników biegu odpowiadać będzie liczbie zasadzonych jesienią we Wrocławiu drzew. - Każdy uczestnik biegu dostanie zaproszenie, żeby przyjść potem zasadzić swoją sadzonkę, nadać imię drzewku - tłumaczy Kozłowska-Panek.

Agata Młynarska wzięła udział w EcoRun 2023

Ambasadorką tegorocznej edycji EcoRun była Agata Młynarska. Dziennikarka zgodziła się na promowanie inicjatywy, ponieważ jak sama przyznaje, zdrowie oraz ekologia to bardzo istotne dla niej kwestie.

- Warto pamiętać o tym, jakkolwiek brzmi to banalnie, że zdrowie mamy tylko jedno. Nie dostaliśmy w prezencie na całe życie fantastycznej formy, dlatego musimy o nią dbać. Jeżeli np. macie problem z tym, żeby zacząć dbać o siebie i fajnie żyć, również sportowo żyć, to przyjdźcie dzisiaj tutaj do Parku Grabiszyńskiego i zobaczcie, jak to się robi - zachęcała w Dzień Dobry TVN.

Prezenterka dodała, że w miejscu zagospodarowanym 28 maja przez Stowarzyszenie Dr. Max Zdrowie znajduje się również wiele punktów diagnostycznych, w których można zbadać niemal każdy skrawek ciała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości