Zdrowie

Buggygym to nowy ulubiony sport młodych mam. Jak wyglądają ćwiczenia?

Zdrowie

Aktualizacja:

Buggygym lub po prostu fitness z wózkiem. To ciekawa alternatywa dla mam, które chcą wrócić do formy sprzed ciąży, a jednocześnie nie są gotowe na rozłąkę z maluchem. Treningi odbywają się w plenerze. Na jeden z nich wybraliśmy się z kamerą Dzień Dobry TVN.

Buggygym - co to jest?

Kilka razy w tygodniu we wrocławskim Parku Południowym robi się bardzo kolorowo. To właśnie tam odbywają się treningi buggygym. Aktywne mamy przychodzą z maluchami w wózkach, a następnie wspólnie ćwiczą. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem Ewy Grajewskiej - trenerki i mamy trójki dzieci.

- To zaczęło się otwartym treningiem pięć lat temu. Mamy przyszyły tłumnie ze swoimi koleżanki i były zaskoczone, że takie ćwiczenia mogą odbywać się na dworze - wspominała rozmówczyni dzień Dobry TVN.

Treningi buggygym zostały stworzone z myślą o młodych mamach, które są już gotowe, aby wyjść na świeże powietrze i spędzać czas aktywnie. Dobra forma nie jest wymagana , bo, jak wiadomo, po ciąży różnie z nią bywa. W ćwiczeniach mogą brać udział maluchy już od 8 tygodnia życia. Dzieciaki najczęściej śpią, ponieważ zajęcia odbywają się w porze drzemki.

Wrocławianki pokochały buggygym

Kamila Modrzejewska już od kilku miesięcy ćwiczy buggygym razem z innymi mamami. Jak zdradziła w rozmowie z naszą reporterką, Dagmarą Kowalczyk, jest już w coraz lepszej formie i udało jej się zgubić dodatkowe kilogramy.

- Moje dziecko nigdzie nie śpi tak dobrze, jak na treningach buggygym. Bywa że się obudzi, ale mamy czas, żeby się nakarmić i przytulić, nie ma z tym problemu - dodała.

Zajęcia odbywają się przez cały rok - zarówno zimą, jak i latem. Zdarzało się więc, że mamy trenowały w śniegu. Podchodzą do tego z uśmiechem i mówią, w ten sposób poprawiają odporność swoją i dzieci.

Przykładowe zestawy ćwiczeń z wózkiem zobaczycie w materiale wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości