zmiany klimatyczne

  zmiany klimatyczne

  Narzędzie NASA pokazuje aktualny stan naszej planety online.

  W piątek 17 września Ramowa konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) opublikowała najnowszą ocenę aktualnego stanu planów klimatycznych w poszczególnych krajach. Na jakim etapie jest światowa walka z kryzysem klimatycznym?

  Przez południową Europę przetacza się fala upałów. Temperatura przekroczyła tam 40 st. C. Tamtejsze media podają, że za taką pogodą odpowiedzialny jest "Lucyfer". Czym jest i czy może dotrzeć też do Polski? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Tomaszem Wasilewski, prezenterem pogody TVN Meteo.

  Ostatnie tygodnie to szereg gwałtownych i ekstremalnych zjawisk pogodowych na całym świecie. Byliśmy świadkami fali upałów, potężnych nawałnic, powodzi i pożarów. Czy to nowa rzeczywistość kryzysu klimatycznego? Z tym pytaniem w Dzień Dobry Wakacje zmierzyła się dr Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery i ekspertka ds. zmian klimatu.

  O trzęsieniach ziemi, ich przyczynach i możliwości ich przewidywania rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z dr. hab. Grzegorzem Lizurkiem z Zakładu Sejsmologii PAN. Czy działalność człowieka może być bezpośrednią przyczyną tragicznych w skutkach zjawisk sejsmicznych? Zobaczcie!