Jowita Zielińska ze wsi Lisiny zaginęła na początku wakacji. Jej pracodawca właśnie przekazał jej rodzinie przykrą wiadomość - 30-latka została zwolniona z miejsca pracy. Co wiadomo na temat jej zaginięcia?
Prawo mówi jasno.
Jakie sytuacje umożliwiają te zmiany? Sprawdź.
"Dobrze wiesz, że nikt cię nie zatrudni".
"To takie krępujące".
W Dzień Dobry TVN psycholog, terapeuta i przedsiębiorca Adam Dębowski doradził, jak przygotować się do rozmowy z szefem.
Co zrobić, gdy sympatia przerodzi się w romans? O tym, jak elegancko i zgodnie z etyką pracy rozwiązać tę sytuację, porozmawialiśmy z Anną Kozińską, specjalistką HR.
Jeśli Twój przełożony obchodzi imieniny, warto wcześniej ustalić ze współpracownikami, w jaki sposób pokażecie mu, że o nim pamiętacie.
41 proc. badanych deklaruje, że przynajmniej raz w życiu odeszło z pracy przez szefa. Ponad połowa ankietowanych zauważyła negatywny wpływ przełożonego na pracę zespołu. Jakie błędy popełniają managerowie?
Pandemia sprawiła, że czas pracy wielu osób mocno się wydłużył. Część z nas odbiera telefony i maile od szefa już po godzinach pracy. Portugalia postanowiła walczyć z takimi praktykami. Zgodnie z nowym prawem przełożony, który skontaktuje się ze swoim podwładnym, gdy ten już zakończył pracę, zostanie ukarany. Czy to właściwy kierunek? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Sebastianem Grzywaczem, radcą prawnym i Miłoszem Brzezińskim, trenerem rozwoju osobistego.
"To nie jest proszenie o łaskę".
Każdy pracownik ma konkretne prawa oraz obowiązki, z których powinien się wywiązywać. Współcześnie pracodawcy coraz częściej posługują się różnymi narzędziami do oceny pracowników, aby zweryfikować, czy dana osoba nadaje się na stanowisko pracy. Roczna ocena pracownika może także posłużyć jako argument do podwyżki, awansu lub zwolnienia.
Fluktuacja kadr to problem, z którym musi się zmierzyć każda firma. Choć zwyczajowo uważana jest za zjawisko negatywne, czasami może przynieść również pozytywne skutki. Czym jest fluktuacja pracowników i jakie są jej rodzaje?
Co trzeci manager przyznał się do stresu związanego z wykonywaniem obowiązków służbowych podczas pierwszej fali pandemii. Prawie 2/3 czuło większą odpowiedzialność za swój zespół. Jak radzić sobie ze zestresowanym szefem? Co robić, by będąc przełożonym, nie przelewać własnych frustracji na podwładnych? O to zapytaliśmy psycholog Katarzynę Kucewicz.
Wraz z luzowaniem obostrzeń odmrażane są kolejne sektory gospodarki. Na skutek pandemii COVID-19 wiele przedsiębiorstw odnotowało duże straty finansowe. Pracodawcy szukają więc najróżniejszych rozwiązań, aby je odrobić. Dochodzi do sporów z pracownikami w kwestii zmian decyzji urlopowych. Co na to prawo pracy?
Kierowanie grupą ludzi to niemałe wyzwanie. Trzeba mieć odpowiednie podejście do ludzi oraz wiedzę. Niestety, na czele zespołu nie zawsze stoi ktoś taki. Dlaczego szefami często zostają osoby przypadkowe, które w ogóle się do tego nie nadają? Jak się odnaleźć w sytuacji, gdy kieruje nami "szef idiota"?
Kompetencje miękkie i twarde to konkretne cechy lub umiejętności, które wpływają na naszą efektywność i jakość wykonywanej pracy. Obserwacje rynku pracy wskazują, że pracodawcy zwracają coraz większą uwagę na kompetencje miękkie.
Pracodawca może być autorytetem, ale może też umiejętnie manipulować swoim pracownikiem, przy okazji skrywając osobowość psychopatyczną. W jakich zawodach najczęściej uaktywniają się tego typu cechy? Jak rozpoznać szefa psychopatę i, jak z nim współpracować? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa biznesu Izabelę Kielczyk.
Z okazji Dnia Kobiet życzymy Wam: niebanalnego partnera, szczodrego szefa, wielofunkcyjnego robota, który nie tylko wypierze, ugotuje, ale i wysprząta oraz bardzo, ale to bardzo grzecznych dzieci. Wiele szcześcia i zdrowia! :) Rafał Brzozowski przygotował dla Was niespodziankę.
Dziś na ekrany kin wchodzi druga część filmu "Szefowie wrogowie". Historia trzech nieudaczników, którzy planują zemstę na swoich szefach podbiła serca widzów. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się odtwórcami głównych ról. Czy rywalizują ze sobą i, który z nich próbuje być zabawniejszy? Czy improwizują w filmie? Czy ich bohaterowie muszą być aż tak głupi? Dlaczego pierwsza część filmu odniosła taki sukces?
Kiedy Twój przyjaciel nagle staje się Twoim szefem, wasze stosunki muszą ulec zmianie. Czy w dalszym ciągu możecie pozostać przyjaciółmi? O tym w Dzień Dobry TVN: Stanisław Trzciński, Dominika Białek-Kraśko oraz socjolog Tomasz Sobierajski.
Czy naprawdę nie lubimy poniedziałków? Można przecież w poniedziałek odłożyć rozmowę z szefem, nie pracować na 100 procent i nie kusić losu. Czyżby? To sprawdził Filip Chajzer.
Polacy przypisują im cechy przeróżne - te prawdziwe i całkowicie zmyślone. Gościem Dzień Dobry TVN był psycholog Jacek Santorski. Czy naprawdę szefowie to bezduszni manipulatorzy? Czy, aby wejść szczebel wyżej po drabinie kariery, trzeba być nieetycznym socjopatą? A może szef to po prostu urodzony przywódca?
Szefowie dzielą się na: kumpli, nieufnych kontrolerów, dezerterów, autokratów i administratorów. O to, jakimi są szefami, spytaliśmy naszych gości, Wojciecha Brzozowskiego, Marię Seweryn i Elżbietę Bieńkowską.
Kamil Durczok, Maciej Orłoś i Piotr Kraśko są najbardziej znanymi prezenterami programów informacyjnych w Polsce - to wyniki badania zleconego przez TVP, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. Jak chłopakowi z Katowic udało się osiągnąć taki sukces? Dlaczego nie przeprowadził się na stałe do Warszawy? Co Kamil Durczok jada podczas niedzielnego obiadu u mamy? Jakim jest szefem? Kamil Durczok, szef "Faktów TVN", najbardziej lubiany i znany prowadzący program informacyjny w Polsce, był gościem Dzień Dobry TVN.