przestępcy

  przestępcy

  O rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z wiceministrem Michałem Wosiem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Kto trafi do takiego rejestru i czy wszystkie przestępstwa seksualne będą w nim odnotowywane? Czy w tym rejestrze znajdują się także księża skazani za pedofilię? Czy rodzice mogą sprawdzić w tym rejestrze nauczyciela, opiekuna lub inną osobę z otoczenia swojego dziecka? Czy przestępca może złożyć wniosek o o to, by jego dane nie zostały upublicznione? Czy Ministerstwo Sprawiedliwości nie obawia się samosądów po publikacji tego rejestru?

  Okazuje się, że seryjni mordercy, gwałciciele czy handlarze narkotykami mają rzesze wielbicielek, a niektóre z kobiet nawet zakochują się w nich i chcą ich poślubić oraz mieć z nimi dzieci. O kobietach zafascynowanych przestępcami rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: Justyną Kopińską, dziennikarką i autorką reportażu o żonie Mariusza Trynkiewicza oraz z Joanną Stojer-Polańską, kryminologiem.

  Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się do Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej w Gostyninie gdzie leczeni są najgroźniejsi przestępcy w kraju. Przebywają tam mordercy, gwałciciele i pedofile m.in. Mariusz Trynkiewicz i Leszek Pękalski. W studiu Dzień Dobry TVN, o tym, czy przetrzymywanie w tego typu ośrodkach osób, którym skończyła się kara więzienia jest zgodne z prawem rozmawialiśmy z prof. Moniką Płatek: "Na tych sprawach połamaliśmy podstawowe zasady prawa karnego, że prawo nie działa wstecz, że nie karze się dwa razy za to samo(...). Jeżeli da mi Pan człowieka to ja znajdę paragraf".

  Niemiecka policja zatrzymała 19-latka podejrzanego o bestialskie zamordowanie 9-letniego chłopca. Młody mężczyzna chwalił się zabójstwem w darknecie. Czym jest darknet? Łatwo się tam dostać? Jak uchronić dzieci przed darknetem? O mrocznej stronie internetu rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Tomaszem Popielarczykiem zajmującym się nowymi technologiami i rzecznikiem prasowym KGP insp. Mariuszem Ciarką.

  O łowcach cieni z Zespołu Poszukiwań Celowych zrobiło się głośno podczas tropienia Kajetana P., który jest podejrzany o zabicie nauczycielki języka włoskiego. To właśnie dzięki nim mężczyzna został schwytany. Z łowcami cieni spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska, aby zapytać o błędy Kajetana P., dzięki którym został schwytany, jego zachowanie tuż po zakuciu w kajdanki oraz metody ich pracy.

  Utrata jakich danych osobowych jest najbardziej niebezpieczna? Co zrobić, gdy zgubiliśmy dokument, a co, gdy został nam skradziony? Czy banki weryfikują dane osoby starającej się o pożyczkę? Co zrobić, gdy firma pożyczkowa domaga się od nas spłaty kredytu, którego nie wzięliśmy? Jak udowodnić, że to nie my zaciągnęliśmy pożyczkę? O tym ekspert Dzień Dobry TVN Luka Szaranowicz.

  Tomasz Karolak jako Bogumił Kadryl i Wojciech Mecwaldowski jako Wieńczysław Nieszczególny - taka obsada gwarantuje dobrą zabawę. Zobaczcie, jak powstaje komedia "Klub włóczykijów". Reporterka Dzień Dobry TVN była na planie filmu, który będzie miał swoją premierę w czerwcu 2015 roku.

  Kamera Dzień Dobry TVN towarzyszyła policjantce podczas wykonywania rutynowych czynności. Jak wygląda praca kobiety w policji, czy przestępcy boją się jej mniej niż mężczyzn w mundurach? Zobacz, jak wygląda dzień z życia policjantki.