Delegowanie pracowników za granicę jest coraz chętniej wykorzystywane przez polskich przedsiębiorców.
W Dzień Dobry TVN psycholog, terapeuta i przedsiębiorca Adam Dębowski doradził, jak przygotować się do rozmowy z szefem.
"Zmarł na służbie w sposób nagły".
Sprawdź, na czym polega nowy trend.
Konsekwencje ich niedopełnienia mogą być bolesne.
Edyta Górniak w najnowszym wywiadzie opowiedziała o tym, jak wygląda współpraca z nią. Wyznała też, ile tak naprawdę płaci osobom, które tworzą z nią różne projekty. Są cechy, które artystka szczególnie ceni u swoich pracowników.
W listopadzie wielu pracowników będzie mogło odebrać dodatkowy dzień wolny. Dlaczego?
"Zetki" mają zupełnie nowe oczekiwania względem pracodawców.
"Sytuacje są czynem karalnym".
Warszawskie ZOO poszukuje opiekuna słoni.
O "paniach z dziekanatu" krąży wiele historii. Praktycznie każdy, kto studiował może pochwalić się jakąś anegdotą. Skąd biorą się te stereotypy dotyczące tego zawodu? O tym rozmawialiśmy z pracownikiem dziekanatu, Julią Makuch.
Jakie będą obowiązki pracodawców?
Będą dotyczyły również zatrudnionych na podstawie umów cywilno-prawnych.
- Pracodawcy sami już proponują - mówi w Dzień Dobry TVN socjolog Tomasz Marcysiak.
O regulacjach prawnych dotyczących pracy zarobkowej osób młodocianych opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN adwokat Eliza Kuna.
Sprawdź, co w praktyce oznacza przejście w stan zagrożenia epidemicznego.
Marcin Rogacewicz - doskonale znany fanom serialu "Na Wspólnej" - prowadzi warzywniak na warszawskiej Woli. Ostatnio aktor zamieścił ogłoszenie z informacją, że poszukuje pracownika. Podał dwa kryteria, które należy spełnić. O jakich mowa?
2022 od początku jest dla Polaków rokiem wielu zmian. Planowane są one również w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych. Sprawdź, co się zmieni w przepisach. Zmiany w prawie pracy 2022
Sejmowa Komisja Zdrowia zarekomendowała przyjęcie projektu ustawy o weryfikacji szczepień. Przepisy mają umożliwić pracodawcom żądanie od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 i o negatywnym wyniku testu lub informacji o przebytej chorobie.
Poznaj porady psychologa biznesu.
Pracodawcy apelują, by wprowadzić do polskiego porządku prawnego przepisy dotyczące wglądu w informacje o zaszczepieniu pracowników. Ich zdaniem, taka ustawa pomogłaby im odpowiednio planować i organizować pracę. Według ekspertów zapisy w niej powinny jednak jasno określać, do czego pracodawca ma prawo, a do czego nie.
"To nie jest proszenie o łaskę".
Pracodawcy mają mieć dostęp do informacji, którzy pracownicy - a nawet usługobiorcy - są zaszczepieni przeciw COVID-19. Osoby ubiegające się o zatrudnienie będą się musiały podzielić informacją, czy przyjęły preparat, jeśli przyszły szef sobie tego zażyczy. Projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie jest już gotowy. Co te przepisy oznaczają w praktyce? Na ten temat porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z mecenas Elizą Kuną.
Choć wydawało się, że nie będą wprowadzane większe zmiany z powodu zbliżającej się czwartej fali koronawirusa, już wiemy, że szykowane są nowe projekty, które w trybie pilnym będą rozpatrywane przez Sejm. Co może się zmienić?
Każdy pracownik ma konkretne prawa oraz obowiązki, z których powinien się wywiązywać. Współcześnie pracodawcy coraz częściej posługują się różnymi narzędziami do oceny pracowników, aby zweryfikować, czy dana osoba nadaje się na stanowisko pracy. Roczna ocena pracownika może także posłużyć jako argument do podwyżki, awansu lub zwolnienia.
Jest nowa propozycja podniesienia minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2022 roku. Kwoty, które zostały zaproponowane, mają być jeszcze negocjowane z przedstawicielami związków zawodowych i pracodawców.
W Polsce szczepienia przeciw COVID-19 nie są obowiązkowe. Dlatego jedna z firm, by zmotywować swoich pracowników, zaproponowała jednorazowy dodatek w wysokości 500 złotych. Jak argumentują swoją decyzję?