Jak zastąpić poczucie pustki, a jednocześnie nie zwalić na siebie zbyt wielu obowiązków?
Sprawdź szczegóły na stronie Dzień Dobry TVN.
Wielu miłośników zwierząt mogło w końcu odetchnąć z ulgą - rząd Korei Południowej wprowadził zakaz hodowli i dystrybucji psów na mięso. Nowe rozporządzenie ma wejść w życie do 2027 roku. O tym, jak i o innych istotnych faktach o poranku opowiedział w Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 Łukasz Jedliński.
48-letni aktor z "Parasite" został znaleziony martwy w samochodzie.
Koreanistka wyjaśnia, na czym polega jego fenomen.
Do szpitala trafiło 9 osób.
O jego śmierci poinformowała agencja Fantagio.
"Mama nigdy w życiu czegoś takiego nie doświadczyła".
"Nie możemy uwierzyć, że odszedł ten bystry i niewinny chłopak"
Pałac Gyeongbokgung to jeden z pięciu najważniejszych i największych pałaców w Korei Południowej zbudowanych przez dynastię Joseon.
O Gyeongju w Korei Południowej często się mówi, że jest to "muzeum bez ścian". Niewątpliwie należy ono do najważniejszych miast historycznych w tym kraju – doskonale zachowało się w nim bowiem wiele zabytków.
Daejeon to miasto w Korei Południowej nie tak popularne wśród turystów jak Seul czy Pusan, może jednak wiele zaoferować zwiedzającym. Podpowiadamy, gdzie w Daejeon można się zrelaksować oraz w jakim miejscu szukać miejskich atrakcji.
Suwon jest największym miastem, a zarazem stolicą prowincji Gyeonggi w Korei Południowej. Miasto położone jest zaledwie 30 km od Seulu, zatem zwiedzając stolicę Korei Południowej, warto zdecydować się na zobaczenie Suwonu.
Gwangju to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast Korei Południowej, które kryje w sobie wiele ciekawych miejsc.
Jednym z bardziej turystycznych miast w Korei Południowej jest miasto Pusan, funkcjonujące również pod nazwą Busan. Niezwykła architektura miasta współistniejąca z pięknymi krajobrazami, zachęca do zwiedzania zabytków. Poznaj ciekawostki o Busan i sprawdź, co ma do zaoferowania przyjezdnym.
Przemierzając Koreę Południową, warto zahaczyć o Daegu. Miasto to nie tylko hałaśliwa i zatłoczona przestrzeń, ale również rozległe zielone parki, muzea i słynny targ z pysznościami. Dowiedz się, co jeszcze Daegu oferuje turystom.
Karolina Collier i jej mąż dwa lata temu zdecydowali się na adopcję córeczki. Lenka miała wówczas dwa lata i była wychowywana w domu dziecka w Korei Południowej. Karolina prowadzi blog "Koreańska mama”. Dzieli się tam radościami i trudnościami, z jakimi wiąże się adopcja oraz doświadczeniami z życia w wielokulturowej rodzinie.
W lutym 2018 w Korei Południowej odbędą się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Jak wyglądają przygotowania do tego sportowego święta i jak Koreańczycy z południa odnoszą się do działań Kim Dzong Una. Czy panuje tam atmosfera zagrożenia? W studiu Dzień Dobry TVN o Korei Południowej rozmawialiśmy z Renatą Kim oraz Marcinem Sawickim, który osobiście sprawdził jak wygląda koreańska gościnność.
Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki wybrał się w podróż do Korei. Rzecz jasna Południowej. Na miejscu spotkał się m. in. z Andrzejem Stecem - Polakiem, który od lat mieszka w Korei. Jak ten kraj zmienił się na przestrzeni lat? Czy Europejczycy i Amerykanie na ulicach Seulu ciągle wzbudzają sensacje? Czy tradycja ciągle kieruje tym, jak żyją Koreańczycy? I jak "nadwiślański zając" czuł się w tak obcym dla siebie otoczeniu?
To jest rozmowa o Marcinie Prokopie z... Marcinem Prokopem. Co Marcin Prokop robił w Korei Południowej? Ile razy tam był? Jak odnalazł się w kraju opanowanym obsesją doskonałości? Bo w Korei Południowej 20 proc. ludzi sobie regularnie makijaż, a wielu z nich poddaje się różnym operacjom plastycznym tylko po to, by dostać wymarzoną pracę. Marcin Prokop uległ tej modzie i sam poddał się kilku zabiegom. Jakim? Dlaczego wziął udział w rytuale "symulowanej śmierci"? Zobaczcie, jakim prezentem Marcin Prokop obdarował Jarosława Kuźniara! Czy to prawda, że Prokop nienawidzi Kuźniara?
Będąc w Korei Południowej, Rafał Maślak zaprzyjaźnił się z kilkoma uczestnikami konkursu Mister International, m.in. z Misterem Kolumbii - Davidem Angelem. Obu panów gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Podobno David chciałby zamieszkać w Polsce! Czy to prawda? Co mu się podoba w Polakach? Dlaczego zdecydował się na opuszczenie Kolumbii? Co dobrego spotkało go do tej pory w Polsce?
W największym mieście Chin mieszka 23 miliony ludzi, nie licząc przedmieść. Tam pociągi gnają 320 km na godzinę. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki odwiedził Szanghaj. Czy nauczył się jeść pałeczkami?