Schorzenie często ma podłoże emocjonalne i może przypominać zawał serca.
Kiedy powinniśmy zgłosić się do lekarza?
Sprawdź, o jaką czynność chodzi.
Kiedy warto pójść na pierwsze EKG?
W leczeniu zaburzonego rytmu serca aktorce pomagła ablacja. Na czym polega ten zabieg?
Zabieg nie tylko poprawia jakość życia pacjentów, ale też chroni przed nagłą śmiercią.
Co należy zrobić z posiadanym lekiem?
Sprawdź, co odkryli naukowcy na stronie Dzień Dobry TVN.
Pod koniec uroczystości panna młoda zemdlała i trafiła do szpitala, gdzie zmarła na atak serca.
Zosia przyszła na świat z wrodzoną wadą serca. Rodzice 5-letniej obecnie dziewczynki stoczyli niełatwą walkę o jej życie. Kiedy wszystko zaczęło się układać, pojawił się kolejny problem. Okazało się, że za płotem ich domu ma powstać węzeł betoniarski. - Takie środowisko na pewno jest niekorzystne dla dziecka z pojedynczą komorą serca - uważa lekarz. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
To dobra informacja dla osób cierpiących na niewydolność serca. Dwa leki z grupy flozyn będą refundowane już od maja. Które preparaty stanieją? Jaka będzie ich odpłatność?
Naukowcy obalają popularny mit.
Naukowcy z USA zbadali jakość snu i jego wpływ na zdrowie u blisko siedmiu tysięcy osób. Okazuje się, że jego poszczególne, zaburzone parametry mają wpływ na serce i choroby układu krążenia.
Zespół złamanego serca jest chorobą o ostrym charakterze. Kojarzy się z miłością i uczuciami, jednak nie jest to tylko ból psychiczny, a realna choroba serca. Główną przyczyną może być stres oraz silne emocje, nie tylko negatywne. Jak się objawia i jak się ją leczy?
Matylda ma pół roku. U dziewczynki zdiagnozowano bardzo poważną wadę serca. Szansą na powrót do zdrowia jest dla niej operacja w Stanach Zjednoczonych. Niestety zabieg jest bardzo kosztowy. Rodzice muszą uzbierać ponad 7 milionów złotych. Jak można im pomóc?
Naukowcy z Uniwersytetu Exeter sprawdzili, kiedy najlepiej chodzić spać, aby nie chorować na serce. Ich obszerne badanie wskazało, że optymalna pora to ta między 22:00 a 23:00. - Jeśli nasze rezultaty zostaną potwierdzone w innych badaniach,
Zsynchronizowanie snu z biologicznym zegarem może zmniejszać ryzyko zawału serca i udaru mózgu - do takich wniosków doszli brytyjscy naukowcy. Badania trwały sześć lat i objęły 88 tys. ochotników. Wszystko wskazuje na to, że określili optymalną dla ludzkiego organizmu porę zasypiania.
Nadciśnienie tętnicze zostało zakwalifikowane jako choroba cywilizacyjna. Jego skutkiem może być udar mózgu, miażdżyca, zawał serca, a nawet kłopoty z nerkami i wzrokiem. Coraz częściej problem ten dotyka najmłodszych, dlatego warto wiedzieć, jakie jest prawidłowe ciśnienie dziecka w danym wieku.
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Zawarte w niej substancje dodają energii, a także chronią przed rozwojem niektórych nowotworów. Badania pokazują, że pita w rozsądnych ilościach - zwłaszcza czarna - znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju niewydolności serca. O właściwościach kawy opowiedziała Anna Radowicka, dietetyk.
Ciąża i poród to duże obciążenie całego układu krwionośnego. Jednak wada serca nie przekreśla marzeń o urodzeniu dziecka. Historia Kariny Paszek, która przeszła transplantację, pokazuje, że medycyna potrafi zdziałać cuda.
Ekstremalnie niska temperatura może być niebezpieczna dla zdrowia. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Lund pokazują, że przebywanie na mrozie sprzyja zawałom serca. W grupie ryzyka znajdują się przede wszystkim te osoby, które już mają problemy z układem krążenia. Czy faktycznie tak jest? O zależności między niską temperaturą a zawałem serca rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prof. Marcinem Grabowskim z Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Historia tej młody kobiety, która właśnie została matką pomimo choroby i oczekiwania na przeszczep, nadaje się na film. Adriana Szklarz dostała serce mężczyzny. A z nim - jak mówi - drugie życie, które wykorzystuje najlepiej, jak może. Stara się swoim optymizmem zarażać innych. O tym zresztą jest jej książka "Optymistka. Poradnik pozytywnego myślenia w chorobach serca kobiet". Jak teraz wygląda jej życie?
29 września obchodzimy Światowy Dzień Serca. Jak powszechnie wiadomo, serce nie sługa, potrafi nam spłatać figle. Jedno jest jednak pewne - bez jego prawidłowego funkcjonowania nie będziemy cieszyć się dobrym zdrowiem. Jak dbać o serce i co ma ono wspólnego z udarem? O tym rozmawialiśmy z prof. Przemysławem Mitkowskim oraz Tomaszem Szczepanikiem, wokalistą zespołu Pectus, który zaangażował się w kampanię społeczną "Stop Udarom".
Pacjenci po zawale serca muszą stosować leki do końca życia. To jednak nie jedyne co możemy zrobić dla naszego serca. Jak jeszcze o nie zadbać? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska rozmawiała z dr Agnieszką Cierpkowską. Zbadaj swoje serce! Dziś czekamy na Was w Toruniu na Bulwarze Filadelfijskim. Na badania można przyjść aż do godziny 17:00. Szukajcie naszego Medbusa!
Dziś na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu możecie zbadać swoje serce i układ krwionośny. Kto może przyjść na badanie? Jak dbać o nasze serce? I kto jest szczególnie narażony na choroby układu krwionośnego oraz serca? W Toruniu dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się dr Agnieszką Cierpikowską.
Światowej sławy lekarz prof. Farid Saad odwiedził Polskę. Prowadzi on badania nad zastosowaniem testosteronu w leczeniu mężczyzn. Jak testosteron może pomóc w leczeniu chorób serca, układu krążenia lub cukrzycy? Z lekarzem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Profesor Janusz Skalski to świetny kardiochirurg dziecięcy. Wiedzą to najlepiej jego mali pacjenci i ich rodzice. W Dzień Dobry TVN powiedział o powodach wyboru kardiochirurgii, strachu przed każdą operacją i rodzicach, którzy nie chcieli, aby ratował ich dziecko.
Zespół kardiologów i kardiochirurgów z 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu po raz pierwszy w Polsce zastosował nową metodę leczenia pacjentów z przewlekłą i ciężką niewydolnością serca - CardioFit System. Na czym ona polega? Czy po zabiegu żyje się normalnie? Czy monitoruje się osobę, która poddała się mu? Gdzie w Polsce wykonuje się takie zabiegi? Zapytaliśmy o to kardiologa dr n. med. Adama Kołodzieja.