Zwierzęta w sypialni psują życie seksualne par? Naukowcy znaleźli odpowiedź

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
WP Kobieta
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodnośćDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Zwierzęta domowe często nie odstępują swoich właścicieli na krok. Nawet w sypialni. Wiele par narzeka z tego powodu na obniżenie jakości seksu w związku. Naukowcy wzięli ten temat pod lupę. Czy pupile faktycznie bardziej szkodzą, niż pomagają w budowaniu intymności?

Zwierzęta w sypialni

Sieć PetSmart zaangażowała naukowców w przeprowadzenie badań, które miały pokazać, jak obecność zwierząt w domu wpływa na życie seksualne par. Wielu właścicieli czworonogów narzeka na brak przestrzeni czy jej zakłócanie. Nie wszyscy jednak są tego samego zdania.

Wpływ na zachowanie zwierząt będzie miało wiele rzeczy - od wychowania pupila po więź z opiekunem. Nie zmienia to jednak faktu, że trudno prosić zwierzę o chwilę prywatności.

Zwierzęta - czy gaszą intymność?

Naukowcy co prawda nie wskazali prawidłowości, która rozwiązałaby dylemat par, ale udało się dowiedzieć, ile z nich mierzy się z ograniczeniami we własnej sypialni. Aż 30 proc. ankietowanych stwierdziło, że przeżywałoby znacznie więcej intymnych chwil, gdyby nie myśl o zwierzęciu, które w każdej chwili może zaburzyć czułą chwilę.

Co ciekawe, dokładnie tyle samo osób stwierdziło, że nie widzi problemu w obecności zwierzęcia nawet w tym samym pokoju, w którym dochodzi do czułości. Niektórzy idą o krok dalej i wyznają że ich życie seksualne nie tylko nie ucierpiało, ale także stało się lepsze. Ankietowani nie potrafili tego wyjaśnić, ale najczęściej wskazywali kwestie bezpieczeństwa.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: WP Kobieta

Źródło zdjęcia głównego: Davin G Photography/Getty Images

Pozostałe wiadomości