Związki i seks

Czy warto szukać miłości w internecie? "Znam wiele cudownych par, które właśnie tam się poznały"

Związki i seks

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Masz nową parę! Czyli związek na jedno kliknięcie

W obecnych czasach nasze życie przeniosło się do internetu. To właśnie tam robimy zakupy, oglądamy filmy, a nawet szukamy swojej drugiej połówki. Jak wyglądają poszukiwania miłości w sieci? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Klimczewską, dziennikarką, producentką telewizyjną i autorką książki "Masz nową parę!".

Jak wygląda randkowanie w sieci?

Książka "Masz nową parę!" Anny Klimczewskiej, dziennikarki i producentki opowiada historię 41-letniej Olgi, która się rozwiodła i postanowiła poszukać nowej miłości w internecie. Ile w Oldze jest samej pisarki? - Muszę przyznać, że niewiele, ale miałam swój profil na portalu randkowym. Było mi to potrzebne przy pisaniu książki. Chciałam się przekonać, jak to wygląda - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Klimczewska.

Dziennikarka dodała, że pomysł na książkę nie wziął się z jej osobistych doświadczeń, a z opowieści koleżanek. - Zrywałam boki ze śmiechu, gdy słuchałam tych historii. W końcu pomyślałam, że to trzeba opisać, żeby inne kobiety wiedziały, kogo można tam spotkać - mówiła.

Zatem, jakich mężczyzn można spotkać na portalach czy aplikacjach randkowych? - Niestety bardzo wielu żonatych, którzy się do tego nie przyznają. Dodatkowo nie brakuje tam panów, których interesuje jedynie szybki seks. Moim zdaniem 80 proc. szuka właśnie przygody, 20 proc. - to ci, którzy chcą prawdziwej relacji. W przypadku kobiet jest odwrotnie - mówiła dziennikarka.

Czy szukanie miłości w internecie to wstyd?

Anna Klimczewska w rozmowie z Małgorzatą Ohme i Filipem Chajzerem przyznała, że do napisania książki skłoniły ją nie tylko historie koleżanek, ale przekonanie, że szukanie miłości w sieci to wstyd. - Znam wiele cudownych par, które właśnie tam się poznały. Nie chcą się jednak do tego przyznać i mówią, że wpadli na siebie np. w bibliotece. Nie rozumiem, co jest złego w szukaniu miłości w sieci - mówiła.

A jakie triki stosują użytkownicy portali randkowych i aplikacji, aby zwrócić na siebie uwagę? Kto częściej korzysta z przeróżnych filtrów? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości