Związki i seks

Jak będą wyglądały randki w 2022 roku? Trendy według aplikacji randkowej

Związki i seks

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
kobieta.dziennik.pl/badoo.com
AleksandarNakic/Getty ImagesJak będą wyglądały randki w 2022 roku? Trendy według aplikacji randkowej

Jedna z wiodących marek aplikacji randkowych postanowiła przeprowadzić badanie odnośnie preferencji na temat randkowania. W badaniu brali udział single z niemal całego świata, dzięki czemu widoczny jest cały przekrój użytkowników. Czego można się spodziewać w nadchodzącym roku?

Badoo, to aplikacja randkowa dostępna w 150 krajach. To jej twórcy postanowili przeprowadzić badanie, które wyłoniło trendy w randkowaniu na 2022 rok. 

Co się zmieni w randkach w 2022 roku?

Przede wszystkim można spodziewać się większej otwartości - aż 72% ankietowanych singli z Polski zadeklarowało otwartość na spotkania nawet z osobami, które nie są "w ich typie". Prawdopodobnie randki będą trwały dłużej, ponieważ 3/4 ankietowanych odpowiedziało, że oczekuje właśnie dłuższych spotkań niż dotychczas, a przy tym 50% singli chce, aby spotkania te były aktywne.

Miłość i związki

Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W badaniu zauważono także, że wzrósł wskaźnik osób, które cieszą się z ponownego randkowania po zakończeniu poprzednich relacji. Jak wypowiada się dla badoo.com Sophie Mann, ekspertka randkowania: "zauważamy, że wiele osób wraca do randkowania i korzysta z niego, ponieważ wielu singli czuje się pewnych siebie i wiedzą, czego chcą".  

Aż 71% ankietowanych oznaczyło, że woli unikać intymnych i kameralnych spotkań, a 59% wypowiedziało się, że woli aktywne randki. "Lockdown otworzył nasze oczy na randkowanie na świeżym powietrzu, chodzenie na spacery lub robienie zabawnych rzeczy. Jest dużo czasu na romantyczne uniesienia, kiedy obie strony się do siebie zbliżą w relacji, jednak często łatwiej jest pokazać swoje prawdziwe "ja" kiedy dobrze się bawimy i nie czujemy presji" - powiedziała Sophie Mann. 

Trendy w randkowaniu na 2022 rok

Według badoo, w Polsce przede wszystkim można spodziewać się następujących trendów:

  • nietypowych randek - z osobami poza naszym typem,
  • relacji z osobami już znanymi - dzięki aplikacji ma się możliwość okazania romantycznego zainteresowania, a związki z osobami już znanymi są trwalsze,
  • długie randki - dzięki którym mamy możliwość poznania bliżej drugiej strony. W 2021 roku długość randki przeciętnie wynosiła 2 godziny 36 minut, jednak dla 76% ankietowanych wciąż było to za mało,
  • wiemy, czego chcemy - jak wynika z badania, większość randkujących w 2022 roku wie już czego chce i rozpoczyna randkowanie z ogromną przyjemnością i pewnością siebie,
  • autentyczność i aktywność - wolimy postawić na spotkania luźne, niezobowiązujące, w których mamy możliwość poznania się bliżej, pokazania prawdziwego "ja",
  • niepolitycznie - 75% badanych odpowiedziało, że woli unikać rozmów na tematy polityczne, zamiast tego randki powinny być lekkie i zabawne.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: kobieta.dziennik.pl/badoo.com

Źródło zdjęcia głównego: AleksandarNakic/Getty Images

Pozostałe wiadomości