Randki według mężczyzn. Co dla panów jest najtrudniejsze?

Mężczyzna, który całuje kobietę w dłoń
Randki - co jest najtrudniejsze dla mężczyzn? 
Źródło: People Images/Getty Images
Randkowanie potrafi wywołać  w nas nie tylko ekscytacje, ale także wielki stres. Obawa przed odrzuceniem bądź nieudanym spotkaniem może paraliżować. Jakie inne przeszkody stają na drodze do zbudowania trwałej i romantycznej relacji? Na to pytanie odpowiedzieli mężczyźni, którzy przyznali się do swoich największych lęków.

Cała prawda o randkowaniu 

Choć jedni twierdzą, że miłość znajduje nas sama, to prawda jest taka, że czasami trzeba jej trochę pomóc. Niestety odnalezienie "tego jedynego" partnera nie jest wcale takie proste. A nawet, gdy potencjalny kandydat zapuka do naszego serca, czeka nas jeszcze długa droga zwana randkowaniem.

Flirtowanie i poznawanie nowych osób potrafi być interesujące i ekscytujące, ale także stresujące. Dla nieśmiałych lub introwertycznych singli przedstawianie się nieznajomej osobie jest prawdziwym koszmarem. Lęk przed oceną i wystawieniem do wiatru bywa paraliżujący, a my w efekcie stajemy się spięci i mniej atrakcyjni.

Jakie inne problemy stają na drodze do stworzenia romantycznej relacji? Swoje obawy przedstawili mężczyźni cytowani przez portal yourtango.com.

Randkowenie – obawy mężczyzn

Jeśli wydaje wam się, że randkowanie i flirtowanie to dla panów sama przyjemność, jesteście w błędzie. Jak się okazuje, występuje wiele czynników, które mogą przestraszyć bądź odrzucić mężczyzn przed dalszym kontynuowaniem znajomości. Czego najbardziej obawiają się panowie?

Punkt pierwszy: Brak pewności, na czym się stoi 

Kilka randek, byliście już w kinie, na obiedzie, kolacji, pojechaliście razem na weekendowy wypad za miasto, jednak wciąż nie mówicie wprost, co dalej. Dla panów nie ma nic gorszego, jak życie w nieświadomości.

- Nigdy nie wiem, czy osoba, z którą się spotykam, naprawdę jest mną zainteresowana - mówi jeden z nich.

Punkt drugi: Poświęcanie czasu i energii na nieodpowiednie osoby

Szukając drugiej połówki w sieci, nigdy nie wiemy, z kim mamy do czynienia. Wymieniając tylko wiadomości lub telefony wiele można ukryć. Prawda wychodzi na jaw dopiero przy spotkaniu na żywo. Wtedy zaś może dojść do sporego rozczarowania. Zatem warto dokładnie selekcjonować swoje znajomości i świadomie dokonywać wyboru.

- Kiedy próbowałem randkować, udawało mi się umówić na spotkanie średnio raz na 3-6 miesięcy. Mowa tylko o jednej randce. Wkładałem dużo energii w szukanie partnerki z nadzieją, że uda mi się kogoś znaleźć tylko raz na ćwierć lub pół roku. Mam znajome, które umawiają się na randki bez żadnego wysiłku miesiąc po zerwaniu z poprzednim partnerem. A jeśli aktywnie szukają, mogą zapewnić sobie spotkanie w przeciągu tygodnia - opowiada randkowicz.  

Problemy w związku

Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy kary w związku mają sens?
Czy kary w związku mają sens?
Nie ma miłości bez zazdrości?
Kłótnie w związku
Kłótnie w związku

Punkt trzeci: Nowa karta, zaczynamy od zera

Po rozstaniach prędzej czy później pragniemy poznać kogoś, komu ponowie zaufamy i pokochamy. Najtrudniejsze według panów jest jednak przechodzenie pierwszego etapu, czyli poszukiwania i randkowania, podczas którego trzeba dać z siebie wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony.

- Myślałem, że poznałem miłość życia. Parę miesięcy temu zerwaliśmy. Mam 35 lat i muszę zacząć poszukiwania od zera. To będzie beznadziejne. Powiedziałbym więc, że najtrudniejsze jest wykrzesanie z siebie energii, aby znów zacząć randkować - twierdzi mężczyzna.  

Punkt czwarty: Trudności w otworzeniu się 

Stres potrafi nie tylko paraliżować, ale także wpływać na nasze zachowanie. Jak się okazuje, panowie obawiają się otworzenia przed drugą osobą, gdyż świadomi są, że podczas szczerej rozmowy może dojść do autosabotażu.

- Najtrudniejsze jest wyjście ze skorupy. Nie chodzi o bycie zranionym przez kogoś tylko o zranienie samego siebie. Jestem mistrzem autosabotażu. Jeżeli nie otworzę się przed drugą osobą, to wiem, że niczego nie zepsuję - ocenia rozmówca portalu yourtango.com.

Jak znaleźć partnera na portalu randkowym?
Szukanie miłości przez internet jest obecnie bardzo popularne. Wielu ludziom szczęśliwe udało się spotkać w sieci drugą połówkę. Jak to zrobili?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Punkt piąty: Czas na nowe znajomości  

Praca do godziny 17, a następnie zakupy, dom i hobby. W natłoku obowiązków trudno wygospodarować czas na przypadkowe spotkania z obcymi.

- Nie mam czasu na to, aby poznać kogoś nowego. Jestem bardzo zajęty i gdybym miał partnerkę, moim priorytetem byłby czas spędzany z nią, ale trudno jest mi znaleźć wolną chwilę, aby poznawać nowych ludzi, zwłaszcza kiedy często kończy się to rozczarowaniem - nie ukrywa mężczyzna szukający swojej "drugiej połówki".  

Punkt szósty: Lęk przed ghostingiem 

Piszecie, wymieniacie po kilkadziesiąt smsów tygodniowo, a ona nagle przepada, jakby zapadła się pod ziemię. "Upłynnianie" to częsta taktyka singli, którzy po czasie zorientowali się, że nie są zainteresowani potencjalnym partnerem. Zamiast więc przeprowadzić szczerą rozmowę - po prostu znikają i przestają odpisywać na wszelkie wiadomości.

- Ghosting. To zawsze jest beznadziejne, bo zastanawiasz się: "Dlaczego?". Ale zrozumiałem, że nie chciałbym być z kimś, kto mnie nie szanuje i ma problem z tym, aby odpisać - podkreśla kolejny bohater artykułu. 

Punkt siódmy: Jak interpretować zachowanie kobiety?

Kobieta zmienną jest, a do tego ma swoje wymagania. Zatem nic dziwnego, że panowie na początku nie mogą rozszyfrować damskiego toku myślenia. Jedno jest pewne, jeśli między dwojgiem będzie chemia, zaczniecie rozumieć się bez słów.

- Moją największą trudnością jest rozróżnienie, czy dziewczyna traktuje mnie jak przyjaciela, czy jest mną romantycznie zainteresowana. Nie potrafię interpretować sygnałów i zazwyczaj nie wychodzę z inicjatywą, ponieważ nie chcę się narzucać, jeśli moje uczucia nie są odwzajemnione - wyjaśnia jeden z panów.

Punkt ósmy: kwestie wizualne

Panowie o nieco niższym wzroście przyznają, że wiele pań nie zwraca na nich uwagi, gdy otwarcie mówią, że mają nieco ponad 160 cm. Co więcej, na aplikacjach randkowych często jest to główny wyznacznik tego, czy dojdzie do spotkania na żywo.

- Mam 160 cm wzrostu, co czyni mnie praktycznie niewidzialnym. Rozmawiam z dziewczynami w Internecie, ale kiedy dowiadują się, jak jestem niski, przestają mi odpisywać - ubolewa rozczarowany.  

Jak widać po powyższych przykładach, panowie mają wiele powodów, które zaprzątają im głowę przed, w trakcie i po randkach. Być może jedyną słuszną opcją jest wyluzowanie i podchodzenie do spotkań spokojnie. Po prostu bądźmy sobą, bez udawania, oszukiwania i naginania rzeczywistości. Jeśli coś ma z tego wyjść, dobrą energię i zrozumienie poczujecie już na pierwszym spotkaniu.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: People Images/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

Bitwa na babeczki w studiu Dzień Dobry TVN. "Chyba sobie kpisz. Jestem poważnym dziennikarzem"

Bitwa na babeczki w studiu Dzień Dobry TVN. "Chyba sobie kpisz. Jestem poważnym dziennikarzem"

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Od urodzenia ma wirusa HIV. Powiedziała, którzy lekarze boją się go najbardziej

Od urodzenia ma wirusa HIV. Powiedziała, którzy lekarze boją się go najbardziej

Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa
Materiał promocyjny

Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa

Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"
Materiał promocyjny

Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"

"Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

"Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  
Materiał promocyjny

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  

Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

Najmodniejsze stylizacje na sezon jesień/zima
Materiał promocyjny

Najmodniejsze stylizacje na sezon jesień/zima

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

Jak przyrządzić pstrąga łososiowego i krewetki? Poznaj przepisy Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Jak przyrządzić pstrąga łososiowego i krewetki? Poznaj przepisy Darii Ładochy

Czy zimą również można osiągnąć work-life balance?
Materiał promocyjny

Czy zimą również można osiągnąć work-life balance?

Jedyna taka szkoła pszczelarska w Polsce i w Europie
Materiał promocyjny

Jedyna taka szkoła pszczelarska w Polsce i w Europie

Jak przygotować mieszkanie na pojawienie się dziecka? Poznaj sprawdzone sposoby
Materiał promocyjny

Jak przygotować mieszkanie na pojawienie się dziecka? Poznaj sprawdzone sposoby

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę
Materiał promocyjny

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę

Koza domowa od wieków towarzyszy ludziom. Czym się charakteryzuje?
Materiał promocyjny

Koza domowa od wieków towarzyszy ludziom. Czym się charakteryzuje?

Budyniowe wypieki: miodownik, pączki, karpatka i bajaderki
Materiał promocyjny

Budyniowe wypieki: miodownik, pączki, karpatka i bajaderki

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas