Związki i seks

Po czym poznać, że partner kłamie? Gesty świadczące o mijaniu się z prawdą

Związki i seks

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
thesun.co.uk, kobieta.wp.pl
Kobieta z grymasem niechęci na twarzy wsłuchuje się w słowa mężczyzny.

Białe kłamstwa zwykle mają na celu ochronę bliskiej osoby przed przykrościami czy rozczarowaniem. Stosuje się je w dobrej wierze, jednak trudno traktować je jako wyraz szlachetności czy troski, zwłaszcza jeśli nade wszystko oczekuje się od partnera szczerości. Jakie sygnały mogą wskazywać na to, że druga połówka kłamie?

Białe kłamstwa - jaką rolę odgrywają w związku?

Regularne mijanie się z prawdą to najkrótsza droga do utraty zaufania ukochanej osoby. Tymczasem wiele kobiet i mężczyzn traktuje kłamstwo jako narzędzie pozwalające uniknąć konfliktów, a nawet uchronić partnera przed negatywnymi emocjami. Taka postawa wydaje się godna pochwały, jednak jej skutki znacząco odbijają swoje piętno na relacji. To, co z punktu widzenia kłamcy może wydawać się troskliwym gestem, z powodzeniem można uznać za niewybaczalną praktykę.

Miłość i związki

Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Okazuje się, że z pozoru niewinne kłamstwa można łatwo rozpoznać. Wystarczy bacznie obserwować ciało partnera podczas rozmowy. Nie bez znaczenia pozostaje także umiejętność wychwytywania zmian w jego sposobie mówienia.

Sygnały świadczące o tym, że partner kłamie

Głos człowieka, która mija się z prawdą, może zmieniać się podczas rozmowy. Niejednostajne może okazać się także tempo wypowiadanych przez niego słów. Białe kłamstwo można zatem łatwo rozpoznać w momencie, gdy partner zaczyna mówić nienaturalnie wolno lub szybko. Kolejny niepokojący sygnał to unikanie kontaktu wzrokowego bądź kierowanie spojrzenia w stronę drzwi.

Za wyraźną oznakę kłamstwa uznaje się także próbę zachowania dystansu cielesnego. Odchylanie głowy do tyłu czy zajmowanie miejsca uniemożliwiającego kontakt poprzez dotyk może oznaczać, że ukochana osoba ma coś do ukrycia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: thesun.co.uk, kobieta.wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: martin-dm/Getty Images

Pozostałe wiadomości