Białe kłamstwa - jaką rolę odgrywają w związku?
Regularne mijanie się z prawdą to najkrótsza droga do utraty zaufania ukochanej osoby. Tymczasem wiele kobiet i mężczyzn traktuje kłamstwo jako narzędzie pozwalające uniknąć konfliktów, a nawet uchronić partnera przed negatywnymi emocjami. Taka postawa wydaje się godna pochwały, jednak jej skutki znacząco odbijają swoje piętno na relacji. To, co z punktu widzenia kłamcy może wydawać się troskliwym gestem, z powodzeniem można uznać za niewybaczalną praktykę.
Miłość i związki
Okazuje się, że z pozoru niewinne kłamstwa można łatwo rozpoznać. Wystarczy bacznie obserwować ciało partnera podczas rozmowy. Nie bez znaczenia pozostaje także umiejętność wychwytywania zmian w jego sposobie mówienia.
Sygnały świadczące o tym, że partner kłamie
Głos człowieka, która mija się z prawdą, może zmieniać się podczas rozmowy. Niejednostajne może okazać się także tempo wypowiadanych przez niego słów. Białe kłamstwo można zatem łatwo rozpoznać w momencie, gdy partner zaczyna mówić nienaturalnie wolno lub szybko. Kolejny niepokojący sygnał to unikanie kontaktu wzrokowego bądź kierowanie spojrzenia w stronę drzwi.
Za wyraźną oznakę kłamstwa uznaje się także próbę zachowania dystansu cielesnego. Odchylanie głowy do tyłu czy zajmowanie miejsca uniemożliwiającego kontakt poprzez dotyk może oznaczać, że ukochana osoba ma coś do ukrycia.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Temat tabu w Polsce. Kobiety wstydzą się mówić o tym głośno
- Zdradzili, jakie zasady panują w ich małżeństwie. Internauci: "To jest piekło"
- Psycholog radzi, jak żyć po zdradzie. "Zawsze może pojawić się ktoś z zewnątrz"
Autor: Magdalena Brzezińska
Źródło: thesun.co.uk, kobieta.wp.pl
Źródło zdjęcia głównego: martin-dm/Getty Images