Jaką strategię mieli uczestnicy programu "The Traitors. Zdrajcy"?
Białe kłamstwa zwykle mają na celu ochronę bliskiej osoby przed przykrościami czy rozczarowaniem. Stosuje się je w dobrej wierze, jednak trudno traktować je jako wyraz szlachetności czy troski.
Jak wyglądałby świat, gdyby wszyscy mówili o sobie całą prawdę? O tym, jak wyglądałby świat bez kłamstwa w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Agą Kozak, coachem i dziennikarką oraz z socjologiem Tomaszem Sobierajskim.
Już dziś o 21.30 drugi odcinek trzeciej edycji programu "Agent - Gwiazdy". Uczestnicy programu muszą rozwiązywać różne zadania, zbierając w ten sposób pieniądze. Jednocześnie muszą rozwiązać zagadkę - kto z nich jest agentem. Jak rozpoznać kłamcę? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog śledczą Natalię Hofman. Jak rozpoznać kłamstwo? Czym jest mikroekspresja? Specjalistka od psychologii kłamstwa zdradziła nam, dlaczego osoby które lubimy okłamią nas najszybciej.
Jacek Bieńkuński: "Urządzenia oszukać się nie da,(...) natomiast eksperta można oszukać, jeżeli ma małe doświadczenie i nie zauważy nienaturalnego zachowania osoby testowanej, to potem może niewłaściwie zinterpretować uzyskany zapis". Kogo najczęściej bada nasz gość, czy udało mu się rozwiązać jakąś głośną sprawę kryminalną i dlaczego nie angażuje się w pomoc podejrzliwym małżonkom? Jak myślicie, dlaczego osoba testowana wariografem musi mieć wygodny fotel?
Program na żywo rządzi się swoimi prawami - czasami prezenter się potknie, gość spontanicznie się zaśmieje albo coś zleci. Co wydarzyło się prezenterowi Dzień Dobry TVN Bartkowi Jędrzejakowi? Uwaga na głowy! :)
Podobno każdy gest coś znaczy. Lekkie skinienie głowy, zabawa włosami podczas rozmowy, ruchy gałek ocznych, pocieranie nosa, gwałtowne mruganie. Co mówi Twoje ciało o Tobie, a co Ty o swoim ciele? Czy można poznać po mowie ciała, że ktoś kłamie? O tym w studiu Dzień Dobry TVN psychoterapeuta Robert Rutkowski.