kłamstwo

  kłamstwo

  Jacek Bieńkuński: "Urządzenia oszukać się nie da,(...) natomiast eksperta można oszukać, jeżeli ma małe doświadczenie i nie zauważy nienaturalnego zachowania osoby testowanej, to potem może niewłaściwie zinterpretować uzyskany zapis". Kogo najczęściej bada nasz gość, czy udało mu się rozwiązać jakąś głośną sprawę kryminalną i dlaczego nie angażuje się w pomoc podejrzliwym małżonkom? Jak myślicie, dlaczego osoba testowana wariografem musi mieć wygodny fotel?

  Gościem Dzień Dobry TVN był psycholog Wojciech Wypler, który specjalizuje się w zagadnieniach zdrady i kłamstwa. Jak sprawdzić, czy partner nas zdradza? Co powinno nas zaniepokoić? I czy istnieje dalsze wspólne życie po zdradzie?

  Czy Hugh Grant wierzy w niewinne kłamstwa i czy sam często kłamie? Czy powinniśmy kłamać, by nikogo nie ranić? Co na to Hugh Grant? Z aktorem, który zagrał u boku Meryl Streep w filmie "Boska Florence" rozmawiała dziennikarka Anna Wendzikowska. Całą rozmowę zobaczycie w programie Dzień Dobry Wakacje w najbliższą niedzielę. Bądźcie z nami od 8:30!

  Czy szczerość i mówienie sobie prawdy jest dla związku fundamentalne? Czy drobne kłamstwa mogą zniszczyć bliską relacje? Gdzie leży granica między kłamstwem a mijaniem się z z prawdą? I jak reagujemy, gdy przyłapiemy partnera na drobnych kłamstewkach? O szczerości w związku rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychologiem Magdaleną Chorzewską i Agatą Kościkiewicz, restauratorką.

  Kto i w jakich sytuacjach kłamie częściej - kobiety czy mężczyźni? Dlaczego i jak kłamiemy? Czy naszym gościom zdarza się mijać z prawdą? Do czego prowadzi kłamstwo w związku? O kłamstwie w Dzień Dobry Wakacje rozmawialiśmy z aktorką Zofią Zborowską, detektywem Krzysztofem Rutkowskim i psychologiem Pauliną Biernat.

  Wielu psychologów twierdzi, że niektóre gesty, spojrzenia, sposób mówienia i reakcje fizjologiczne mogą zdemaskować kłamcę. Co o tym myśli gość Dzień Dobry TVN psychoterapeuta Robert Rutkowski? Zgadza się z tymi teoriami?

  Jim Carrey w filmie "Kłamca, Kłamca", poprzez niefortunnie wypowiedziane życzenie, zmienia się z notorycznego kłamczucha w prawdomównego tupeciarza. Kłamiemy, bo chcemy być akceptowali, boimy się odrzucenia, kłamiemy ze strachu przed karą i konsekwencjami, kłamiemy, bo chcemy chronić bliskich i siebie. A ile razy w ciągu dnia i ilu ludziom mówimy nieprawdę? Czy kłamstwo naprawdę ma przysłowiowe krótkie nogi? W studiu Dzień Dobry TVN naszymi gośćmi byli: poseł Paweł Poncyljusz, aktor Tomasz Schimscheiner, aktorka Andżelika Piechowiak oraz psycholog Piotr Mosak.