Styl życia

W tym lesie rosną zakochane sosny. Czy istnieje miłość wśród roślin? "Nie jest to sytuacja częsta"

Styl życia

Chociaż od walentynek minęło już kilka dni, te drzewa dzień zakochanych obchodzą cały rok. Jak to możliwe? – zapytacie. Dagmara Kowalczyk odwiedziła Chorzów, w którym dwie sosny wyglądają tak, jakby trzymały się za ręce.

Zakochane sosny

Uroczysko Buczyna – to tutaj znajduje się piękny las zachowany w naturalnym stanie. Porośnięty jest prawie 200-letnimi bukami, ale to zakochane sosny są największą atrakcją tego miejsca. Drzewa wyglądają tak jakby trzymały się za ręce.

Gałąź jednej sosny przyłączyła się do pnia drugiej sosny i rośnie z nią wspólnie

- wyjaśnił Czesław Greń, leśniczy.

Jak się okazuje, zakochane sosny nie są wyjątkiem. - Nie jest to sytuacja częsta, pospolita, ale zdarza się. Możemy spotkać takie okazy w Polsce. Między innymi w Radzyniu Podlaskim. Możemy czasami spotkać buki, lub inne gatunki, które się ze sobą połączyły. Głównie takie zjawiska możemy zaobserwować u gatunków drzewiastych, czyli oprócz drzew także u krzewów. Można spotkać krzewy, które też gałęziami czy pniami się zrastają – dodał leśniczy.

Czy istnieje miłość wśród roślin?

Co ciekawe, drzewa splatają się także korzeniami. - Bardzo często jest to widoczne u świerków. Można to zauważyć w przypadku ściętych drzew, kiedy pniak drzewa nie obumiera, tylko zarasta tkanką gojącą. To świadczy o tym, że on dalej żyje, mimo że drzewo zostało ścięte – powiedział Czesław Greń.

Miłość, czy nie – zakochane sosny wyglądają pięknie i stanowią atrakcję turystyczna dla zakochanych par. - Od paru lat stało się to bardzo popularne miejsce ze względu na specyficzny charakter tych dwóch drzew, które tworzą bramę. Bardzo często można spotkać tu spacerowiczów, którzy robią zdjęcia - mówi leśniczy.

Zobacz też:

Chcesz się odstresować? Uciskaj punkty marma. Co jeszcze daje ajurwedyjski masaż?

Kot Borys od 9 lat mieszka na drzewie. "Nie znamy świata zwierząt na tyle, aby go rozumieć"

Sowy mieszkają na szkolnej wierzbie. "Patrzą przez okna i się dziwią, dlaczego nikogo nie ma"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Pozostałe wiadomości