Styl życia

WOŚP 2021. Podpowiadamy, jak wspierać fundację Jurka Owsiaka bez wychodzenia z domu

Styl życia

Aktualizacja:

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspierać na wiele sposobów. Mastercard podpowiada, jak zrobić to bez wychodzenia z domu. Z pomocą przychodzą eSkarbonka, Twitter oraz aplikacja mobilna.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak wspierać?

To już 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję, jak co roku zaangażowały się gwiazdy, politycy i sportowcy. Na licytacje trafiły cenne dla nich przedmioty. Fundację Jurka Owsiaka możemy też wspierać, wpłacając pieniądze do puszek wolontariuszy. Chętni od rana zbierają datki na ulicach polskich miast. Tegoroczna edycja WOŚP różni się co prawda od poprzednich, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej radosna - w końcu orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej.

WOŚP gra z Mastercard

Przez pandemię wiele osób ogranicza wychodzenie z domu do minimum. Na szczęście Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy możemy wesprzeć nie wstając z fotela. Mastercard proponuje bezpieczne, elektroniczne rozwiązanie, czyli eSkarbonkę. Datki można również przekazać za pośrednictwem Twittera.

- Każdy tweet oznaczony hashtagiem #MastercardGraZWOŚP to 5 zł przekazywane przez Mastercard. Dotychczas, w zeszłych latach, zebraliśmy milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy właśnie w ten sposób - mówi Jerzy Hołub, dyrektor marketingu w polskim oddziale Mastercard Europe.

Mastercard jest mecenasem tegorocznego "światełka do nieba".

W tym roku finał ma tytuł "Z głową", ponieważ po 13 latach Orkiestra wraca do zbierania pieniędzy na sprzęt laryngologiczny, otolaryngologiczny i do diagnostyki głowy. W 2008 roku na ten cel zebrano ponad 50 milionów złotych.

Play wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Także Play gra z Jurkiem Owsiakiem. Firma wystawiła na licytacje złote karty sim. Dzięki doładowaniom i opłatom faktur za pośrednictwem aplikacji Play24 zgromadziła pokaźną sumę na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

- W tym roku Play gra po raz dziesiąty z Wielka Orkiestrą Świątecznej Pomocy i pomagaliśmy przy pomocy aplikacji Play24 - powiedział w rozmowie z Jurkiem Owsiakiem Blowek.

Na rzecz WOŚP-u udało się zebrać ponad pół miliona złotych. Aktualne dane są prezentowane na stronie playdlawosp.pl, gdzie można też zagrać w specjalnie przygotowane gry.

Zobacz wideo: Play gra z WOŚP

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga też indywidualnie. Zobacz wideo:

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości