Styl życia

29. finał WOŚP już w ten weekend. Jak wspierać fundację bez wychodzenia z domu?

Styl życia

Aktualizacja:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na dobre wpisała się w kalendarz cyklicznych wydarzeń w Polsce. Tegoroczna edycja ze względu na pandemię będzie różnić się od poprzednich. Alternatywą dla wrzucenia pieniędzy do puszek jest eSkarbonka przygotowana przez Mastercard.

29. finał WOŚP - 31 stycznia 2021 r.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę. Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie gotowy jest już namiot, który będzie pełnił funkcję centrum dowodzenia. W poprzednich latach do środka mogli wejść wszyscy wolontariusze i inni sympatycy WOŚP. W tym roku - z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem - w namiocie przebywać będą tylko przebadani wcześniej producenci imprezy. Obok stanęła też świetlna piramida, z której w niedzielny wieczór wysłane zostanie symboliczne "światełko do nieba".

Powstające studio telewizyjne WOŚP w centrum stolicy odwiedził Bartek Jędrzejak.

- W tym roku finał ma tytuł "Z głową", ponieważ po 13 latach Orkiestra wraca do zbierania pieniędzy na sprzęt laryngologiczny, otolaryngologiczny i do diagnostyki głowy. W 2008 roku na ten cel zebrano ponad 50 milionów złotych - przypomniał nasz prezenter pogody.

Mastercard wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kilku lat gra we współpracy z Mastercard. Na miejscu przygotowań do niedzielnego finału nie mogło więc zabraknąć Jerzego Hołuba, dyrektora marketingu w polskim oddziale Mastercard Europe.

- Przed nami specyficzna edycja WOŚP. Bardzo trudny czas. Zrobiliśmy badania, które pokazały, że 2020 rok nauczył Polaków tego, co jest w życiu najważniejsze. 80 proc. Polaków mówi, że to był rok, który nauczył ich, żeby koncentrować się na bliskich i na pomaganiu. Taka jest też ta edycja WOŚP dla nas - podkreślił.

Fundację można wspomóc między innymi wrzucając datek do puszki wolontariuszy. Z uwagi na pandemię wiele osób unika jednak wyjść z domu i ogranicza je do minimum. Co w takiej sytuacji?

- Stworzyliśmy eSkarbonkę. To jest narzędzie, które pozwala wspierać WOŚP i wolontariuszy online całkowicie bezpiecznie i w sposób cyfrowy. eSkarbonka funkcjonuje od 4 lat, ale w tym roku jest absolutnie najważniejsza - tłumaczy Jerzy Hołub.

eSkarobnka już ruszyła. Dzięki niej na konto WOŚP wpłynęło do tej pory 5 milionów złotych. Dodatkowo połowa pracowników Mastercard w niedzielę ruszy z puszkami na ulice polskich miast.

Relację z 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można śledzić na antenie TVN, TVN24 oraz TTV.

Pogoda na czwartek 28 stycznia

Dziś aurę w Polsce kształtuje układ niskiego ciśnienia. Niż z północnego zachodu pompuje nad Wisłę chłodne i wilgotne powietrze. Na Pomorzu, w Wielkopolsce i na ziemi lubuskiej będzie pochmurno, przewidywane są też opady śniegu. Śnieżny front będzie przemieszczał się z zachodu na wschód kraju. Na wschodnich krańcach Polski nie powinniśmy jednak spodziewać się typowo zimowej aury. Na barometrach 991 hPa.

Więcej o prognozie pogody dowiecie się z materiału wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości