Wrażliwy rolnik spod Olsztyna łączy pracę w gospodarstwie z kulturystyką. Jego forma robi wrażenie!

Styl życia

Aktualizacja:

Zyskał ogólnopolski rozgłos, dzięki jednemu z plotkarskich portali. Wówczas ujęcia jego niesamowitej muskulatury w mig ujęły serca tysięcy kobiet. Teraz w Dzień Dobry TVN Tomasz Szymonowicz opowiedział o swoich niezwykłych zainteresowaniach. Jak je godzi?

Turborolnik spod Olsztyna

Tomasz Szymonowicz zainteresowanie rolnictwem przejawiał już od najmłodszych lat. Udzielał się wówczas nie tylko w gospodarstwie rodziców, ale i sąsiadów. Miał chęci i energię, które pozostały w nim do dziś.

Ja od dziecka miałem takie zamiłowanie. Latałem po tych okolicznych gospodarzach, 'pomagałem im' jako małe dziecko. W 1995 roku tata od swojej mamy, która już zrezygnowała z gospodarowania, dostał taką starszą klacz - Lota się nazywała. I od niej się tak wszystko zaczęło. Później ja ją zaźrebiłem i rozmnażałem te konie

- opowiadał w Dzień Dobry TVN.

Obecnie Tomasz zajmuje się 15ha ziemi. Naturalnymi sposobami uprawia m. in. dynie oraz ziemniaki, ale najważniejszą częścią jego rolniczej pracy jest hodowla kur. Lubi je karmić, a nawet potrafi siadać i z nimi "rozmawiać". Ma nawet kurnik dla starych kur, które dożywają w nim swoich ostatnich dni - nie sprzedaje bowiem ptaków na ubój . Sam stwierdził:

No generalnie stworzyłem taki dom spokojnej starości dla kur

Kulturysta z gospodarstwa

Jego zawziętość przynosi sukcesy również w innych dziedzinach. Tomasz bowiem od lat startuje w zawodach kulturystycznych oraz jest trenerem personalnym. Zaczynał już w wieku 18 lat, kiedy z kolegą z sąsiedniej miejscowości zrobili sobie siłownię w garażu . W Dzień Dobry TVN wspominał

Warunki były mega trudne - jak to na wsi. Nie było prądu, ćwiczyliśmy zimą nawet przy świeczkach. (...) Nie wyobrażam sobie, żeby teraz siłowni nie było w moim życiu

Obecnie każdego dnia ze swojego gospodarstwa dojeżdża około 30km do jednej z olsztyńskich siłowni . Robi to, co kocha i zna się na tym. Mimo tego jego partnerka nie czuje zazdrości, a dumę.

Tomek na pewno imponuje mi tym co robi, swoją formą, tym jak wygląda oraz jaki jest zawzięty w tym, co robi

- powiedziała Martyna Kajko.

Dzień Dobry TVN

Krzysztof Miruć zakochany w siłowni i… motocyklach. "Wkręciłem się, to reset głowy. To, że zmienia się ciało, to skutek uboczny". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Szymon Brózda