rolnicy

  Łukasz i Kamila wyznali, czy prowadzenie gospodarstwa jest opłacalnym biznesem.

  Kiedy spadnie deszcz?

  Już teraz widoczne są podwyżki cen ropy i benzyny spowodowane wojną w Ukrainie. Jak zapowiada brytyjski dziennik "Financial Times", konsumenci na całym świecie odczują wpływ wojny poprzez wzrost cen żywności i zakłócenia w łańcuchach dostaw rolnych. "Spichlerz świata" jest niszczony przez trwający konflikt zbrojny.

  Wzajemne oddziaływanie zachodzi na wielu płaszczyznach. Są ludzie, którzy się lubią i tacy, którzy niekoniecznie się ze sobą dogadują. Podobnie sprawa wygląda w przypadku roślin. Niektóre z nich będą się wzajemnie wspierać lub wręcz przeciwnie, osłabiać. Takie zależności między gatunkami wykorzystuje właśnie uprawa współrzędna.

  Rolnicy skarżą się, że są zmuszeni do sprzedawania pośrednikom swoich warzyw i owoców po kosztach produkcji, a czasami nawet poniżej. To powoduje, że nie zarabiają na swojej pracy, a niekiedy do niej dokładają. Jednocześnie te same produkty rolne w sklepach kosztują o kilkaset procent więcej. Co jest przyczyną tej sytuacji?

  Te dziewczyny odczarowały polską wieś. Influencerki- rolniczki w mediach społecznościowych pokazują, jak wygląda życie i praca w gospodarstwie. Co skłoniło je, by zająć się właśnie tą profesją?

  Po wyczerpujących treningach i meczach sportowców powinien czekać już tylko relaks. Bracia Grubalscy, futsaliści ze wsi Wałdyki, odpoczywają na swój sposób. Czym zajmują się reprezentant Polski w piłce nożnej halowej i jego trener w wolnym czasie?

  Zyskał ogólnopolski rozgłos, dzięki jednemu z plotkarskich portali. Wówczas ujęcia jego niesamowitej muskulatury w mig ujęły serca tysięcy kobiet. Teraz w Dzień Dobry TVN Tomasz Szymonowicz opowiedział o swoich niezwykłych zainteresowaniach. Jak je godzi?

  Zima nie jest łatwą porą roku dla najbardziej potrzebujących. Wówczas miewają oni problemy z uniknięciem chłodu, a także zapewnieniem sobie pożywienia. Z tego powodu w okolicach Rzeszowa z cykliczną pomocą przychodzi im stowarzyszenie św. Alberta. Od kilkudziesięciu lat zbierają ziemiopłody.

  Chłopcy mają za młodu różne marzenia. Niektórzy chcą być strażakami, inni policjantami, zaś kolejni farmerami czy gwiazdami Internetu. Są też tacy, którzy pragną to połączyć. Filip Chajzer porozmawiał z młodymi rolnikami i odkrył, czym jest agro show-biznes.

  Ich ekologiczne gospodarstwo jest niemal samowystarczalne. Do sklepu chodzą sporadycznie. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Mieczysław i Aleksandra Babalscy. Jak zaczęła się ich przygoda z ekorolnictwem? Dlaczego hodują stare odmiany zbóż takie jak płaskurka i samopsza i co myślą o chwastach? "Każda roślina potrzebuje tego, żeby ją pogłaskać, żeby coś ładnego powiedzieć. Ona się odwdzięczy, albo ładnie urośnie, zakwitnie, albo wyda jakiś fajny plon".