Styl życia

Trwałe usuwanie tatuaży bez pozostawiania blizn. "Efekt jest zdumiewający"

Styl życia

Zofia Turkot pracuje jako modelka, a także zawodowo uczestniczy w targach książek, gdzie demonstruje ekskluzywnie oprawione dzieła. 30-latka, która w dawnych czasach zdecydowała się na tatuaże, dziś żałuje swojej decyzji. Z problemem z przeszłości pomógł uporać jej się dr Adam Gumkowski, chirurg AG Klinik.

Zofia Turkot – ozdoby na ciele

Zofia miała 20 lat, gdy zdecydowała się na pierwszy tatuaż. Choć rodzina była zszokowana, dziewczyna zafascynowana sztuką nie zakończyła na jednej ozdobie ciała. Ostatecznie na rękach modelki znalazło się kilka czarnych rysunków w tym m.in. ćma, parasolka czy dłoń z sercem. Niestety z czasem tatuaże zaczęły przeszkadzać Zofii w pracy zawodowej.

- Odkąd zrobiłam więcej tatuaży, to zaczęłam dostawać mniej informacji o castingach reklamowych, ponieważ na reklamy, w których nie można mieć tatuaży, było [tatuaży - przyp. red.] ich za dużo, a na zlecenia, w których są potrzebne wytatuowane osoby, miałam ich za mało.

Wytatuowane przedramiona nie były także mile odbierane na targach książki. Jak przyznała babcia Dominika Świątkowska, prestiżowi klienci zdziwieni byli, że tak piękna kobieta ma na swoim ciele lekki dysonans. Zofia zdecydowała się pozbyć błędów młodość. 30-latka zgłosiła się do AG Klinik, gdzie pod okiem specjalisty poddała się zabiegowi usuwana ozdób.

Proces usuwania tatuażu

Tatuażami Zofii w AG Klinik zajął się chirurg dr Adam Gumkowski. Specjalista już na samym początku wytłumaczył przebieg zabiegu. Lekarz dodał, że do usuwania wykorzystany będzie specjalny laser pikosekundowy, który dzięki zastosowaniu fali uderzeniowej nie pozostawia blizn. Chirurg uprzedził jednak pacjentkę, że zabieg będzie nieprzyjemny. Z tego powodu kobieta otrzymała miejscowe znieczulenie. Przypadek Zofii okazał się jednak nie lada wyzwaniem. Usuwanie amatorsko wykonanych tatuaży wymagało większej liczby zabiegów niż zwykle.

Niestety bardzo nam się to przeciągnęło. Tak się nie zdarza normalnie. Tusz zawierał prawdopodobnie jakieś metale, opiłki, coś, co odbija promienie. Dlatego tych zabiegów nie było sześć tylko około dziesięciu

– powiedział chirurg.

Ostatecznie po serii zabiegów Zofii udało się całkowicie pozbyć niechcianych ozdób. Jak przyznała, jest bardzo zadowolona z efektu. Zmiana wizerunku była pierwszym krokiem do rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu.

- Moja samoświadomość i poczucie wartości bardzo się podwyższyło po usunięciu ozdób, których nie chciałam - dodała Zofia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Porzucenie pracy przez pracownika – jakie są skutki?

Czy osoby przyjmujące leki mogą się zaszczepić przeciwko COVID-19? "Niektóre choroby są przeciwwskazaniem"

Zaszczepisz się na COVID-19? Możesz liczyć na pewne przywileje

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Łukasz Kowalski

Pozostałe wiadomości