Tatuaż bez tatuatora i diagnoza SMS-ów. Nowości technologiczne, które zmienią świat?

Autor:
Maria
Czarniecka
Nowinki technologiczne prosto z Las Vegas

Tatuaże bez tatuatora czy rozpoznanie choroby za pomocą analizy SMS-ów. Dr Maciej Kawecki, specjalista do spraw technologii, odwiedził konferencję CES - jedno z najsłynniejszych na świecie spotkań skupionych na nowinkach technologicznych. Czy pojawiło się tam urządzenie, które zrewolucjonizuje świat? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

CES w Las Vegas - nowości technologiczne ze świata

Co nowego w świecie technologii. Dr Maciej Kawecki dowiadywał się tego u źródła - na jednej z największych i najsłynniejszych konferencji w tej kategorii, czyli CES w Las Vegas. Zauważył, że najwięcej innowacyjnego sprzętu powstaje w dwóch kategoriach. - Z jednej strony stawiamy na duży rozwój technologii medycznych, a z drugiej stawiamy bardzo na rozrywkę - mówił gość Dzień Dobry TVN.

Internet i technologia

Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

W Las Vegas pojawiło się kilka urządzeń, które - jeśli weszłyby do ogólnego użytku - mogłyby zrewolucjonizować medycynę. Jedno z nich na podstawie wiązek światła przesyłanych z oczu do mózgu mogło ocenić, czy badany zapadnie na chorobę Parkinsona. Nasz gość opowiadał również o systemie, który po analizie 180 wysłanych wcześniej SMS-ów mógł przewidzieć choroby neurologiczne.

Niecodzienne nowinki technologiczne

Na konferencji w Las Vegas pojawiło się wiele mniej lub bardziej przydatnych sprzętów. - Widziałem pierwszą na świecie technologię wykonującą tatuaże bez udziału człowieka - opowiadał dr Kawecki. Powstał również kolejny już dysk do przechowywania danych. Okazuje się, że informacje można schować w folii. Jeśli chcesz posłuchać o innych tech-ciekawostkach obejrzyj powyższe wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości