Styl życia

Szymon Wrzesień i jego trudna walka o marzenia. "Nie będę ukrywał, że miałem próby samobójcze"

Styl życia

Szymon Wrzesień jest taksówkarzem. Kilka lat temu założył kanał w serwisie YouTube, w którym pokazywał kulisy swojej pracy. I chociaż jego filmy cieszyły się dużą popularnością, on w głębi duszy był bardzo nieszczęśliwy. Postanowił zawalczyć o swoje życie. Jak tego dokonał?

Szymon Wrzesień o zmianach w życiu

Życiowa zmiana kosztowała go bardzo dużo ciężkiej pracy i jeszcze więcej wyrzeczeń. Jego historia pokazuje, że na zmianę nigdy nie jest za późno. Szymon Wrzesień kilka lat temu założył kanał na Youtube. Pokazywał tam kulisy zawodu taksówkarza.

Ludzi zaczęło interesować jak wygląda taka praca taksówkarza, z jakimi przygodami się spotyka, jakich ludzi wozi i od tego zaczęła się popularność

- wspomina.

Z czasem jego filmy zyskiwały na popularności, a kanał się rozwijał. Niestety, w jego życiu nie działo się dobrze. - Powiązane było to z bardzo mrocznym okresem w moim życiu. Około czterech lat temu zachorowałem na depresję, miałem trudności z zasypianiem, więc wyjeżdżałem taksówką w nocy – z tym były też związane problemy z nadwagą. Wszystkie swoje smutki zajadałem, dodatkowo często nadużywałem alkoholu. Ciężko było się zważyć, ponieważ moja waga łazienkowa mierzyła mnie tylko do 150 kg. Kiedyś skorzystałem z wagi przemysłowej i wyszło około 160 kg. Nie będę ukrywał, że miałem próby samobójcze. To był dzwonek ostrzegawczy, że trzeba się udać do specjalisty – wyznaje Szymon Wrzesień.

"TAXI złotówa" Walczy o marzenia

Szymon Wrzesień postanowił zmienić swoje życie. Zrzucił około 60 kilogramów, pokonał niedogodności i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. - Bardzo dużą motywacją była dla mnie moja córka i myślę, że dzięki niej wstałem z kolan i wziąłem się za siebie. Wciągnąłem ją w sporty walki i razem chodzimy na zajęcia brazylijskiego ju jitsu.

"TAXI złotówa" zmienił swoje nawyki żywieniowe i zadbał o kondycję fizyczną. - Wróciłem do uprawiania sportu – to mi pomogło uporać się z problemami psychicznymi. Dodatkowym impulsem była możliwość wystąpienia na MMA – dodaje.

Kolejna walka Szymona Września, tym razem z Marcinem Najmanem, odbędzie się 13 lutego. Wygrana zostanie przekazana na cele charytatywne.

Zobacz też:

W środku pandemii planuje odwiedzić 4 kontynenty. "Chcę pokazać, jak zmienił się świat i ludzie"

Helena Deeds o rozłące z synem, pandemii i 10-leciu małżeństwa. Czy "żona Hollywood" przeprowadzi się do Warszawy?

Supermodelka Kamila Szczawińska wprowadziła spore zmiany w życiu. "Wróciłam do korzeni"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Pawel Kiliański, Marta Buchla

Pozostałe wiadomości