Styl życia

Sylwester we dwoje – pomysły dla par na spędzenie wigilii Nowego Roku

Styl życia

Aktualizacja:
E+AleksandarNakic/ Getty Images

Sylwester we dwoje może być równie ekscytujący co huczna zabawa w gronie przyjaciół. Spędzenie tego wyjątkowego wieczoru z ukochaną osobą powinno mieć jednak odpowiednią oprawę. Dobrze zorganizowany sylwester dla dwojga z pewnością na długo zapisze się w pamięci świętującej pary.

Jaki pomysł na sylwestra we dwoje jest najlepszy? Wszystko zależy od preferencji i upodobań. Niektórzy lepiej odnajdą się w domowym zaciszu przy romantycznej kolacji, inni zaś wybiorą egzotyczną wycieczkę do ciepłych krajów. Zastanawiając się nad tym, jak spędzić sylwestra we dwoje, warto jednak rozważyć kilka opcji. Najlepiej przedyskutować je wspólnie i wybrać tę, która odpowiada obu osobom.

Romantyczny sylwester we dwoje w domowym zaciszu

Zamiast jechać na szaloną zabawę czy w daleką podróż, czasem warto zostać w domu i to w nim kameralnie świętować sylwestra. To dobre rozwiązanie dla par, które nie lubią nadmiernego gwaru i hałasu, a także wszystkich tych, którzy nie chcą nadwyrężać domowego budżetu jednonocną imprezą. To dobra okazja, żeby zorganizować romantycznego sylwestra we dwoje – pomysły na tego typu wieczór w domowym zaciszu wcale nie muszą być nudne.

Co robić w sylwestra we dwoje? Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest przygotowanie romantycznej kolacji. Warto zawczasu ustalić jej menu i na tej podstawie przygotować lub zamówić ulubione potrawy. Dobrym rozpoczęciem sylwestra w domu we dwoje jest wspólne gotowanie. Pozwala ono na zacieśnienie więzi i daje poczucie radości z bycia razem, nawet podczas tak prozaicznej czynności, jaką jest przyrządzanie posiłków.

>>> Zobacz też:

Romantyczna kolacja w domu – pomysły na potrawy i przygotowanie wystroju

Przygotowując romantycznego sylwestra, należy zadbać o odpowiednią atmosferę. W tym celu warto zapalić świece i kupić dobre wino lub szampana. Dodatkowo można porozrzucać płatki róż na stole lub udekorować go w inny sposób. Elementem, który stworzy wyjątkowy klimat, jest również nastrojowa muzyka. Aby podkreślić uroczysty charakter sylwestra we dwoje, warto też ładnie się ubrać. Po kolacji można obejrzeć ulubione filmy, a jeśli chce się dodać nieco pikanterii – wieczór urozmaicić wzajemnym masażem przy użyciu aromatycznych olejków, które pobudzają zmysły. Jeśli para chce jeszcze bardziej się zrelaksować, ciekawym rozwiązaniem jest wspólna kąpiel w blasku świec. Romantyczny sylwester we dwoje to również świetna okazja do erotycznych uniesień i eksperymentów. Warto więc przygotować się na taką ewentualność i przed rozpoczęciem wieczoru założyć zmysłową i elegancką bieliznę.

>>> Zobacz też:

25 proc. Polek unika seksu. Jakie są tego powody? Jak odzyskać ochotę na seks? Rady seksuologa

Sylwester dla dwojga w luźnym klimacie

Wyjątkowy sylwester we dwoje może mieć też inny charakter. Ci, którzy nie są zwolennikami romantycznych kolacji, mogą postawić na luźny klimat. W przypadku wieczoru spędzanego w domu warto ubrać się wygodnie – dobrym pomysłem będzie tzw. piżama party. Jeśli chodzi o rozrywki w tym wariancie, wybór jest szeroki i zależy od zainteresowań pary. Poza oglądaniem filmów można spędzić wieczór, np. grając wspólnie w gry planszowe, karciane lub video.

Zobacz film: Karnawałowe włoskie przysmaki

Osoby, które zdecydują się na wyjście z domu, mają jeszcze więcej możliwości wspólnej zabawy. Mogą wybrać się nie tylko do klubu, do kina czy na karaoke. Taki nietypowy i oryginalny sylwester we dwoje może przysporzyć równie wiele radości i zabawy co klasyczna impreza czy kolacja przy świecach.

Wycieczka, czyli ciekawy pomysł na sylwestra we dwoje

Dobry pomysł na sylwestra we dwoje to zorganizowanie krótkiej podróży krajowej lub zagranicznej. Planując wspólny wyjazd, warto jednak wykupić go odpowiednio wcześniej – zostawienie rezerwacji na ostatnią chwilę stwarza ryzyko, że wymarzona wycieczka nie będzie już dostępna.

Pary, które zastanawiają się nad wyjazdem, stawiają sobie ważne pytanie, gdzie spędzić sylwestra we dwoje. Można pojechać np. w polskie góry i tam spędzić wyjątkowy wieczór w otoczeniu elementów miejscowego folkloru. Tego typu wyjazd na sylwestra we dwoje połączony jest często z wieloma dodatkowymi atrakcjami – ośrodki, które oferują takie wycieczki, organizują np. specjalne kuligi lub ogniska.

>>> Zobacz też:

Święta w górach – okazja na wypoczynek w gronie najbliższych!

Innym pomysłem jest wyjazd do jednego z dużych polskich miast, gdzie odbywają się duże imprezy pod gołym niebem. Sylwester dla dwojga jest świetnym pretekstem do wspólnego zwiedzania różnych zakątków kraju i poznawania ich uroków oraz fascynującej historii. Warto także wybrać się na wycieczkę do jednej z europejskich stolic, np. do Rzymu, Madrytu czy Paryża. Oczywiście taki wyjazd trzeba zorganizować odpowiednio wcześniej.

Ciekawe miejsca na sylwestra we dwoje to również tzw. ciepłe kraje. To opcja droższa niż pozostałe, jednak zapewnia niezapomniane przeżycia i doznania. Osoby, które lubią wygrzewać się w słońcu, mogą udać się np. do Egiptu, Tunezji czy Meksyku. Także sylwester pod palmami jest bez wątpienia oryginalnym rozwiązaniem, które pozwala na poznawanie nowych zakątków świata, a także zasłużony relaks w towarzystwie drugiej połówki.

>>> Zobacz też:

Zabytki i atrakcje Rzymu. Ciekawe miejsca do zwiedzania

City break - co to jest i jak go dobrze zaplanować?

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości