wizzair.com

City break - co to jest i jak go dobrze zaplanować?

city break planner

fot. WizzAir

wizzair.com

City break - co to jest i jak go dobrze zaplanować?

city break planner

fot. WizzAir

City break to zazwyczaj krótki, na przykład weekendowy, wypad do jednego z większych europejskich miast. Celem city breaków jest zobaczenie jak największej ilości atrakcji w jak najkrótszym czasie, za możliwie najmniejsze pieniądze. Jak to zrobić? sprawdź nasz "City break planner", w którym porównujemy krótkie wyjazdy do Budapesztu, Sztokholmu, Mediolanu, Barcelony i Wiednia.

City break, jako forma spędzania czasu i pomysł na krótkie wypady do europejskich miast cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Decydujemy się na city break głównie ze względu na krótki czas trwania wyjazdu oraz atrakcyjną siatkę połączeń tanich linii lotniczych z wielu polskich miast i niskie ceny biletów. Weekend w Budapeszcie czy w Barcelonie? Możemy śmiało planować taki wyjazd! Jak to zrobić z głową?

Gdzie jechać na city break?

To zależy głównie od naszej wyobraźni oraz dostępności tanich lotów do określonych miejsc. Na szczęście oferta Wizz Air jest tak bogata, że naprawdę jest z czego wybierać! Przeważnie najczęstszymi kierunkami na tego rodzaju krótki urlop są największe metropolie Europy – dlatego porównaliśmy ze sobą  Budapeszt, Barcelonę, Mediolan, Sztokholm i Wiedeń

infografika City Break Planner

fot. WizzAir

Braliśmy pod uwagę długość lotu, koszt noclegu a także informacje o tym, co w danym mieście trzeba zobaczyć i jakich lokalnych specjałów spróbować! Porównajcie pięć miast i zdecydujcie, które chcecie odwiedzić jako pierwsze. Bo idea city breaku polega na tym, że wyjeżdżamy na krótko, ale często i do rozmaitych miejsc.

Jak zaplanować city break?

Jak zorganizować wymarzony city break? Najlepiej zacząć od wyboru miejsca, które najbardziej chcemy odwiedzić. Nie warto skupiać się na jednej destynacji – lepiej wziąć pod uwagę kilka miast – zwiększy to nasze szanse na znalezienie odpowiedniego lotu w świetnej cenie.

  • Jeśli interesuje nas zwiedzanie zabytków, wybierzmy Mediolan, Budapeszt lub Wiedeń. Jeśli chcemy powygrzewać się na słońcu – wybierzmy Barcelonę. Jeśli natomiast marzy nam się wyprawa do Skandynawii, wybierzmy Sztokholm. Możliwości jest naprawdę wiele.
  • Jeśli wiesz, dokąd chcesz jechać - kup bilety lotnicze. Przekonasz się, że upolowanie atrakcyjnej oferty wcale nie jest takie trudne!
  • Kiedy masz już bilety w kieszeni, pora przygotować plan wyprawy. Zastanów się, jakie zabytki chcesz zwiedzić i jakie miejsca zobaczyć. Poczytaj o lokalnej kuchni i naucz się kilku podstawowych zwrotów w języku miejsca, do którego jedziesz.

Udanego wyjazdu!

WizzAir belka

fot. WizzAirArtykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
64
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0