Ślub i wesele

Była druhną na ponad 125 weselach. Wymienia znaki, które już w dniu ślubu zwiastują nietrwałe małżeństwo

Ślub i wesele

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
insider.com, kobieta.gazeta.pl
młoda para na ślubie, Jen Glantz

Jen Glantz jest profesjonalną druhną do wynajęcia. Pracowała na ponad 125 weselach, podczas których miała okazję przyjrzeć się z bliska zarówno przygotowaniom do ślubu, jak i schematycznym zachowaniom nowożeńców. Dzięki temu potrafi wyczuć, które małżeństwo przetrwa próbę czasu, a które zakończy się rychłym rozwodem. Jej obserwacje są potwierdzone przez statystyki.

Druhna ocenia trwałość małżeństw. Już podczas ślubu wie, kto się rozstanie

Jen Glantz nie trudni się wcale czarnowidztwem, ale doświadczenie, które nabyła, pracując na weselach jako profesjonalna druhna do wynajęcia, nauczyło ją rozpoznawać, w jakich przypadkach pary mają przed sobą świetlaną przyszłość, a kiedy rozstanie jest tylko kwestią czasu. Na łamach insider.com podzieliła się spostrzeżeniami na temat niepokojących zachowań nowożeńców, które można zaobserwować już podczas samej ceremonii.

Jako pierwsze wymieniła kłótnie w dniu ślubu. Choć trudno to sobie wyobrazić, kobieta niejednokrotnie widziała, jak narzeczeni skakali sobie do gardeł tuż przed wejściem do kościoła. Zdarza się, że napięta atmosfera udziela się także gościom weselnym, którzy potrafią skierować pod adresem pary młodej nieprzychylne słowa. Jen Glantz zaznacza, że czasami członkowie rodziny i bliscy znajomi dzielą się przy weselnym stole pikantnymi szczegółami z życia nowożeńców, ujawniając ich niewygodne tajemnice. To również nie zwiastuje niczego dobrego.

Ślub i wesele

Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Profesjonalna druhna zwraca też uwagę na pierwszą reakcję narzeczonych na widok drugiej połówki w ślubnej kreacji - tam, gdzie nie ma zachwytu, jest większe prawdopodobieństwo rozpadu związku. Liczy się także czas spędzony z wybrankiem w trakcie wesela. Niekiedy nowożeńcy podczas całej nocy potrafią zamienić ze sobą tylko kilka słów. Jak podaje insider.com, ponad 75% takich "cichych" małżeństw, których losy obserwowała Jen Glantz, zakończyło się po latach rozwodem.

Przepis Jen Glantz na idealny ślub

Które elementy przyjęcia zmienić lub wyeliminować, aby ceremonia zaślubin była dobrze wspominana zarówno przez państwa młodych, jak i gości weselnych? Jen Glantz docenia minimalizm i oszczędność. Zapewnia, że wielodaniowe posiłki są marnotrawieniem żywności.

Według ekspertki kwiaty i świece powinny wyłącznie ozdabiać salę, a nie ją przepełniać. Ważne również jest to, by zadbać o odpowiednią akustykę. Bardzo głośna muzyka nie sprzyja rozmowom prowadzonym przy stołach. Goście nie chcą się nudzić, dlatego warto w rozsądny sposób ograniczyć czas trwania samej ceremonii zaślubin lub zapewnić weselnikom pasujące do okoliczności atrakcje.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: insider.com, kobieta.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: JovanaT/Getty Images, Instagram

Pozostałe wiadomości