Suknie ślubne z drugiej ręki od 1 tys. zł. "Czasem trafiają się naprawdę wyjątkowe okazje"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy warto powiedzieć “tak” sukni ślubnej z drugiej ręki?
Czy warto powiedzieć “tak” sukni ślubnej z drugiej ręki?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Najstarszy film z wesela
Najstarszy film z wesela
Stroje regionalne na wesele?
Stroje regionalne na wesele?
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
W Warszawie odbyła się 7. edycja festiwalu sukien ślubnych z drugiej ręki. Przyszłe panny młode mogły wybierać spośród ponad 250 wyjątkowych kreacji. Pomysłodawczynią tego wydarzenia jest Nadia Pędzik.

Suknie ślubne z drugiej ręki

Nadia Pędzik chodząc z koleżankami do salonów sukni ślubnych i doradzając im kreacje, zauważyła, że sukienki kupowane przez przyszłe panny młode są jednorazowego użytku. - Było mi przykro, że zostaną one tylko raz założone, chociaż po jednej imprezie, nadal są w idealnym stanie. W te suknie włożone jest także dużo pracy, więc szkoda je chować do szafy - stwierdziła.

Nadia zaczęła więc szukać miejsc, gdzie można oddać suknie ślubne lub nabyć takie z drugiej ręki. Trafiła do kilku komisów, jednak zupełnie nie odpowiadały one jej wyobrażeniom. Zazwyczaj były to lokale w piwnicy, które nie zachęcały do kupna białej kreacji.

- Tak zrodził się pomysł, żeby stworzyć unikatowe miejsce, gdzie będzie dostojna atmosfera, obsługa, konsultantki i krawcowa, która pomoże dobrać i dopasować suknie – powiedziała nasza rozmówczyni.

Salon sukien ślubnych z drugiej ręki

Pomył Nadii bardzo szybko spodobał się przyszłym pannom młodym. Chętnie odwiedzają jej salon i korzystają z pomocy specjalistek. To, co istotne jest dla kobiet, to także cena. W salonie sukien ślubnych z drugiej ręki można znaleźć nawet ubrania od światowych projektantów w przystępnych cenach.

Natomiast podczas festiwalu, którego pomysłodawczynią jest Nadia można znaleźć suknie w każdym rozmiarze. Ich ceny wahają się od tysiąca do 6 tysięcy złotych, czasem trafiają się naprawdę wyjątkowe okazje.

Pomysł kupowania sukienki z drugiej ręki jest wyjątkowy, nie tylko na skalę polski, ale i na skalę międzynarodową. Wielokrotnie słyszałam od panien młodych, że jest to coś innowacyjnego
 - powiedziała Kamila Romanow, wedding plannerka.

- To jest ogromne przeżycie dla dziewczyn. To jest dla nich bardzo ważne. Na tym nam zależy, żeby każda dziewczyna poczuła się dobrze - podsumowała Nadia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Małgo Fall

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes