Ślub i wesele

Te śluby odbyły się w nietypowych miejscach. Jedno z nich wygląda jak z bajki

Ślub i wesele

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Ślub-wesele.pl/Wedding Dream
Para młoda

Organizując uroczystość ślubną chcemy, aby była ona wyjątkowa i na długo zapadła w pamięć naszych gości. Te pary powiedziały sobie "tak" w dość nietypowych miejscach. Niektóre z nich bawią, inne zaskakują.

Ślub w nietypowym miejscu - pod wodą

Każda para młoda marzy, aby jej ślub był niezapomniany - oczywiście nie tylko dla niej, ale też dla gości uczestniczących w wydarzeniu. Okazuje się, że kilka par potraktowało to pragnienie bardzo poważnie i postanowiło zorganizować go w naprawdę nietypowych miejscach.

Ślub i wesele

Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Do tej grupy należy m.in. pewna para z Jaworzna, która zdecydowała się powiedzieć sobie "tak" pod wodą. Wydarzenie to miało miejsce w 2011, jednak do dziś budzi ekscytację wśród osób zainteresowanych tematyką ślubną. Para ubrana była w wyjątkowe pianki do nurkowania, które wyglądem przypominały tradycyjne stroje państwa młodych.

Dodatkowo panna młoda miała ze sobą bukiet i długi, tiulowy tren. Ślubu udzielił im ksiądz posiadający odpowiednie uprawnienia, dlatego wszystko przebiegło dość bezproblemowo. Jak wyglądało uroczyste złożenie przysięgi? Para porozumiewała się za pomocą prostych gestów, a nawet pozwoliła sobie na kilkusekundowe zdjęcie masek w chwili pocałunku.

Powiedzieli sobie "tak" w fast foodzie

Niektóre pary tak bardzo kochają jedzenie, że swój ślub organizują nie gdzie indziej, tylko w ulubionym fast foodzie. Czy przysięganie sobie wiecznej miłości pośród frytek i hamburgerów jest romantyczne? Raczej nie, ale nie zmienia to faktu, że tego typu uroczystości stają się coraz bardziej popularne wśród młodego pokolenia na całym świecie.

W Hongkongu hitem są tanie i szybkie wesela, a gdzie dostaniemy wszystko "podane na tacy"? Oczywiście, że w fast foodach. Jedna z najpopularniejszych na świecie restauracji szybkiej obsługi ma tam w swojej ofercie organizację uroczystości ślubnej. Cena eventu, w którą wliczone jest jedzenie, dekoracje i prezenty, waha się od 130 do 1500 dolarów.

Wyjątkowe miejsca na ślub - lodowy hotel

Kolejna nietypowa propozycja na ślub to miejsce idealne dla fanów bajki "Królowa śniegu". Mowa tu o wyjątkowych, lodowych hotelach, których widok zapiera dech w piersiach. Taka usługa cieszy się popularnością w Szwecji, czy Finlandii. Zamki tworzone są co roku od nowa, dlatego każdej zimy wyglądają zupełnie inaczej, jednak zawsze buduje się je wraz z kaplicą.

Uroczystość w tych okolicznościach może być naprawdę magiczna. Niestety nie sprawdzi się w przypadku osób ciepłolubnych. Warto wspomnieć, że poza ślubem w lodowej kaplicy, hotele oferują także liczne atrakcje np. jazdę psim zaprzęgiem, czy kąpiel w gorącej bali. Taki relaks z pewnością przyda się parze młodej.

Ślub w balonie

Ślub w balonie to dobra propozycja dla par uwielbiających adrenalinę, no i oczywiście przepiękne widoki z lotu ptaka. Emocje, które będą towarzyszyły temu wydarzeniu, zostaną w pamięci na wiele lat. Ta atrakcja dostępna jest również w Polsce. Decydując się na to rozwiązanie, musimy przygotować się na koszty rzędu od 4 do 7 tysięcy złotych. 

Coraz więcej osób poszukuje ciekawych alternatyw dla tradycyjnych uroczystości w urzędzie. Pary chcą nawiązywać do swoich pasji, pragnień, czy marzeń i w ten sposób jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość chwili. Czy śluby w nietypowych miejscach przestaną być postrzegane przez wielu jako "fanaberia", a zaczną być codziennością? Wiele na to wskazuje.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Ślub-wesele.pl/Wedding Dream

Źródło zdjęcia głównego: FotografieLink/Getty Images

Pozostałe wiadomości