Zgodnie ze zwyczajem świeżo upieczeni małżonkowie niedługo po przybyciu na weselną salę tańczą do swojej ulubionej piosenki. Choć to niezwykle romantyczny i wzruszający moment, to jednak coraz więcej par rezygnuje z tego punktu w planie przyjęcia.
Co zamiast pierwszego tańca na weselu?
Pierwszy taniec nie jest obowiązkiem, więc nie wszyscy małżonkowie się na niego decydują. Zdaniem Katarzyny Narowskiej, która od 8 lat zajmuje się branżą ślubną i prowadzi profil na Instagramie "Ślubnynieporadnik", nowożeńcy nie muszą ściśle trzymać się tradycji, gdy nie chcą pląsać na parkiecie przed zgromadzonymi gośćmi. - Jeśli z różnych powodów nie macie ochoty na zatańczenie razem i bycie w centrum uwagi, to nie musicie. Ani świat się nie zawali, ani wasze wesele nie będzie gorsze - stwierdziła Narowska w poście w mediach społecznościowych. - I żeby tutaj uprzedzić: nikomu nie zamierzam odradzać nauki pierwszego tańca. Po prostu nic na siłę - dodała. Wesele powinno być skrojone na miarę pary młodej, tak jak biała suknia czy garnitur. Gdy zakochani nie czują się dobrze w tańcu, mogą zamiast tej atrakcji zaplanować w harmonogramie imprezy inną atrakcję.
- Zamiast waszego pierwszego tańca, zorganizujcie pierwszy taniec wspólnie z gośćmi: belgijka, polonez czy jakaś szalona macarena. Ważne, żeby było to proste, a także żeby sprzyjało integracji - doradziła ekspertka w dziedzinie ślubów.
Alternatywy dla pierwszego tańca nowożeńców
Kolejnym pomysłem, który proponuje wedding plannerka, jest zgromadzenie wszystkich gości na parkiecie.
- Numer dwa to wszyscy na parkiet. Ustalcie z DJ-em, aby płynnie zaprosił wszystkich na parkiet, a wy dołączycie do gości i rozpocznijcie imprezę. Numer trzy to atrakcja dla gości. Jeśli macie przewidziany na przykład live cooking albo pokaz barmański, to może warto zamiast pierwszego tańca uruchomić już te atrakcje i dać gościom korzystać - wskazała ślubna specjalistka.
Coraz częściej na polskich weselach pary młode przygotowują specjalne przemowy oraz prezentują pokaz slajdów ze swoimi zdjęciami. To również może być dobre zastępstwo dla pierwszego tańca.
- Jest to sposób na zapoznanie gości z waszą historią, na integrację, na podziękowanie im za przybycie i zaproszenie do wspólnej zabawy. Tylko pamiętajcie, żeby nie była za długa. Piątka to podziękowanie dla rodziców. Jeżeli planujecie formę podziękowań na sali, to może warto je zrobić wcześniej, kiedy jeszcze wszyscy są na chodzie - stwierdziła Narowska.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- "Czarne wesela" zaskakują gości? Panna młoda: "Postawiłam na ten kolor z kilku względów"
- Kradzież podczas wesela. Zniknęły koperty z pieniędzmi dla pary młodej
- Jak zorganizować tanie wesele? Na czym można oszczędzić?
Autor: Justyna Piąsta
Źródło: Instagram @slubnynieporadnik
Źródło zdjęcia głównego: Victor Dyomin/Getty Images