Styl życia

Rowery elektryczne idealne dla rodzin z małymi dziećmi. "Są po to, by ułatwiać nam życie"

Styl życia

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Kinga Burzyńska
Witamy w strefie relaksu DDTVN - rowery
Witamy w strefie relaksu DDTVN - roweryDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Rower elektryczny w swoim założeniu ma nie tylko zminimalizować pozostawiany w ekoprzestrzeni ślad węglowy, lecz także zmniejszyć wysiłek cyklistów. Czy w takiej wersji sprawdzą się również modele cargo z zamontowaną skrzynią na przewożenie dzieci? Kuba Wesołowski sprawdził rowery elektryczne Kross w Dzień Dobry TVN.

Rower elektryczny Kross - zalety, zastosowanie

Obawa przed nadchodzącą katastrofą klimatyczną zachęciła gros osób do zrezygnowania z korzystania z samochodów na rzecz rowerów, które zaliczają się do grona ekologicznych środków lokomocji. Niedoświadczeni cykliści, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z pojazdem na dwóch kołach, narzekają jednak na zbyt duży wysiłek wkładany w napędzanie jednośladu.

Rozwiązaniem dla nich jest rower elektryczny - wynalazek, który pozwala dopasować styl jazdy do umiejętności i zaawansowania rowerzysty.

- Teoretycznie te rowery są po to, by ułatwiać nam życie. (...) Z założenia mają nam pomagać - tłumaczy Kuba Wesołowski, aktor i ambasador marki Kross.

Gwiazdor podkreśla, że tzw. elektryki wspomagają pracę człowieka, gdy poruszamy się z prędkością do 25 km/h. Szybsza jazda wiąże się już tylko z użyciem siły nóg. - Szedłem na klasyczny rower, aby się zmęczyć. Ale dzięki energii elektrycznej w rowerach cargo możesz pojechać dalej i w o wiele trudniejszy teren. (...) Przy odpowiednim ich zastosowaniu, one pokazują nam zupełnie nowe oblicze - przekonuje.

Jazda na rowerach elektrycznych jest objawem świadomego dbania o ekologię i jednocześnie źródłem dodatkowej przyjemności. - Mniej się męczysz, odpoczywasz, podziwiasz - wymienia Wesołowski.

Rower cargo z siedziskiem dla dzieci - ocena Kuby Wesołowskiego

Rodziny z małymi dziećmi coraz częściej korzystają z dobrodziejstw, którymi są elektryczne rowery cargo. Technologia napędzana prądem i zamontowana skrzynia z wygodnymi siedziskami dla maluchów to idealne połączenie, które umila każdą dłuższą wycieczkę poza miasto.

- Elektryk cargo, czyli dla młodego ojca jak ja idealny pomysł, bo tutaj mieści się dwójka dzieciaków, oczywiście w pełnym zabezpieczeniu - pasy itd. Jeżeli dzieci wyrosną z tej przyjemności, to pozostaje cargo do miasta - tłumaczy w Dzień Dobry TVN Kuba Wesołowski.

Aktor dodaje, że wraz ze swoją córką oraz żoną stara się jeździć na rowerze tak często, jak to jest tylko możliwe. - Moje dziecko jest już na etapie sześciu lat, więc ona ma frajdę z tego, że tymi kołami i nogami kręci - opowiada dumny tata.

Jak prezentuje się elektryczny rower cargo marki Kross? Zobacz w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości