Jak przygotować się na całodzienną wyprawę rowerową? Ta rzecz jest absolutnie niezbędna

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Piotr Wojtasik
Jak przygotować się na całodzienną wyprawę rowerową?
Jak przygotować się na całodzienną wyprawę rowerową?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Majówka sprzyja wyprawie rowerowej. Jednak, aby wycieczka była przyjemna i przede wszystkim bezpieczna, warto się do niej odpowiednio przygotować. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała kolarka górska i wielokrotna medalistka Maja Włoszczowska.

Całodzienna wyprawa rowerowa

Majówka to idealny czas na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Piękna, wiosenna pogoda sprzyja długim wycieczkom. Jednak całodzienna wyprawa wymaga odpowiedniego przygotowania. Przed wyjściem należy oczywiście zjeść śniadanie, choć jak podkreśla kolarka górska Maja Włoszczowska, ważne jest, by przede wszystkim zjeść odpowiednią kolację.

- Ładowanie węglowodanowe sprawi, że będziemy mieli dużo glikogenu w mięśniach na jazdę. Pamiętajmy o piciu (...). Najlepiej dodać do tej wody trochę soli czy cytryny, żeby lepiej się wchłaniała - radzi wicemistrzyni olimpijska.

Możemy również zabrać ze sobą domowy izotonik. Jak go zrobić? Dodaj do wody miód, sól i cytrynę.

Wyprawa rowerowa - jak się przygotować?

Jak często powinno zatrzymywać się na przekąskę podczas całodziennej wyprawy rowerowej? Wiele zależy od jej intensywności, ale według Mai przerwy powinny być w miarę cykliczne. - Nawet jeśli jest to spokojniejsza jazda, to też polecam jeść co jakiś czas, ale mniej - tłumaczy kolarka górska.

Czy istnieje magiczny sposób na brak zakwasów następnego dnia? Jednym z ważnych aspektów, które pomogą nam ograniczyć szansę na ich wystąpienie, jest odpowiednie dostosowanie trasy do swoich możliwości.

- Jeżeli przesadzimy na początku, to później bardzo ciężko będzie nam dojść do siebie - podkreśla Maja. Ponadto pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie - kask to absolutna podstawa podczas zarówno krótkich, jak i długich jazd rowerem.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości