wyprawa rowerowa

  wyprawa rowerowa

  Jazda na rowerze to aktywność, na którą decyduje się coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego, ten wyjątkowy sport pozwala zadbać o kondycję fizyczną, umożliwia spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a w dodatku sprzyja ekologii, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się zamienić auto na dwukołowy pojazd. Wiele kobiet zastanawia się jednak, czy można jeździć na rowerze w sukience. To możliwe, a zwolennicy trendu "cycle chic" nie mają co do tego żadnych wątpliwości.

  Valerjan Romanovski w styczniu przyszłego roku szykuje się na wyprawę na Jakucję. W tym czasie temperatura osiąga na Syberii nawet -50* C. Ekipa Valerjana chce pokonać rowerem trasę 1000 km. Po co to robią? Czego się obawiają? Jak się przygotowują do wyprawy? O przyszłorocznej wyprawie w Studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z kolarzem Valerjan Romanovski oraz dr Łukaszem Totą.

  Było wiele wypraw na rowerze przez Polskę, dlatego Marcin Jakub Korzonek postanowił poszukać innej koncepcji na swoją podróż. Wpadł więc na pomysł przejechania naszego kraju w linii prostej – z południa na północ, od granicy polsko-czeskiej do Bałtyku. O swojej podróży Marcin powiedział w Dzień Dobry TVN. Jakiego sprzętu używał podczas wyprawy? Jak pokonywał rzeki i inne przeszkody? Do czego służyła mu maczeta? Czy Marcin planuje kolejne podróże?

  Dwa pedały rozgrzały. Podobno prawowity Polak nie jeździ na rowerze, a zamiast wege burgera woli zjeść kawał dobrego, krwistego mięsa. Ostatnia wypowiedź ministra Waszczykowskiego wywołała sporo kontrowersji. Czy wegetarianie to ludzie gorszego sortu? Czy nowa władza napotka na opór ludu? W poszukiwaniu tradycyjnych polskich wartości udał się Filip Chajzer.

  Leszek Lichota i jego żona Ilona Wrońska podjęli się niełatwego zadania. Małżeństwo postanowiło wziąć udział w triathlonie ENEA Challenge Poznań. Sport ogólnorozwojowy, bo skadają się na niego aż trzy dyscypliny: pływanie, rower oraz bieganie. Na jakim dystansie startuje aktorska para? Kiedy odbywają się zawody? Ile mają czasu na przygotowania? I która dyscyplina była dla nich najbardziej wymagająca?