Styl życia

Radiesteta – co warto o nim wiedzieć?

Styl życia

Autor:
Adrian
Adamczyk
Radiesteta to inaczej różdżkarz. W pracy szuka cieków wodnych, sprawdza energię i określa, czy jest pozytywna, czy nie.

Każdy chciałby się dobrze czuć w swoim domu. Z tego powodu dużo czasu poświęca się na jego urządzenie, rozstawienie mebli, a także określenie charakteru pomieszczeń. Nie zawsze jednak zwraca się uwagę na promieniowanie radiestezyjne, które może generować złe lub dobre samopoczucie domowników. Radiesteta, inaczej różdżkarz, pomaga znaleźć nie tylko źródła takiej energii, ale również określić jej charakter, by wiedzieć, jak będzie oddziaływać na lokatorów.

Radiestetę wzywa się wówczas, gdy urządza się nowy dom i chce się w nim dobrze wypoczywać. Radiesteta ma specjalne przyrządy, takie jak różdżka czy wahadełko, dzięki którym szuka cieków wodnych i sprawdza ich właściwości. Usługi tego specjalisty wciąż można zamówić do swojego domu, a ci, którzy mają do tego predyspozycje, sami mogą sprawdzić się w tym zawodzie.

Piękne wnętrza

W domu Mai Bohosiewicz. Jak urządziła wnętrza?
W domu Mai Bohosiewicz. Jak urządziła wnętrza?
wideo 2/7

Czym jest radiestezja?

Termin "radiestezja" został wprowadzony do obiegu w latach 30. XX wieku przez francuskiego księdza, Abbé Alexisa Bouly’ego. Słowo "radiestezja" powstało z połączenia dwóch wyrazów – łac. radiatio (promieniowanie) oraz gr. aesthesia (wrażliwość). Zdolności radiestetyczne są także znane jako sztuka różdżkarstwa czy rabdomancji. Radiestezja związana jest z wrażliwością i odczuwaniem promieniowania.

Radiesteta – kto to jest?

Radiesteci uważają, że istnieje promieniowanie mogące mieć szkodliwy wpływ na organizmy żywe. Promieniowanie to ma odpowiadać za powstawanie stanów chorobowych, dlatego należy się go wystrzegać. Radiestezja to dziedzina zajmująca się odszukiwaniem źródeł wody, a także surowców naturalnych. Zawodowi radiesteci pomagają ustalać występowanie w domach przebiegów cieków wodnych. Żyły wodne mogą bowiem mieć szkodliwe oddziaływanie. Lepiej więc wiedzieć, gdzie występują takie miejsca, by nie stworzyć w nich stref przeznaczonych do wypoczynku (np. sypialni). Radiesteta może wykorzystywać w swojej pracy sprzęty, takie jak: różdżka, wahadełko czy odpromienniki (mogą być to puszki, które zakopuje się w ziemi na odpowiedniej głębokości).

W dzisiejszych czasach radiesteci mogą mieć również znacznie szerszy zakres działań. Niektórzy z nich zajmują się pomocą w doborze odpowiednich pokarmów czy diagnozowaniem chorób i wskazywaniem odpowiednich leków. Radiesteci mogą także zajmować się archeologią, wykorzystując swoje zdolności do wyszukiwania starych grobowców czy monet. Zdarza się, że podejmują się także odnajdywania osób zaginionych czy doboru przyszłych pracowników za pomocą wahadełka.

Jak zostać radiestetą?

Kto może spróbować swoich sił w radiestezji? Odpowiedź, wbrew pozorom, wcale nie jest taka prosta. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że całkiem sporo ludzi wykazuje większe lub mniejsze uwrażliwienie radiestezyjne. Oczywiście perfekcję można osiągnąć za pomocą ćwiczeń, które, jak w każdym fachu, pozwalają rozwijać zdolności. Radiesteta może być jednocześnie uzdrowicielem, medium bądź telepatą, ponieważ tego rodzaju umiejętności często występują razem. Bioenergoterapeuci, którzy jednocześnie są radiestetami, nierzadko potrafią przeprowadzić badania bez użycia narzędzi.

Jak zostać radiestetą? Nie trzeba robić żadnego specjalnego kursu, jednak bardzo przydatne okazują się pewne cechy. Przede wszystkim radiestetami zostają osoby w średnim wieku (przedział między 30 a 50 lat). Warto zauważyć, że radiestezją najczęściej zajmują się mężczyźni, rzadziej z różdżką można zobaczyć kobiety. Kandydat powinien koniecznie potrafić przywoływać wewnętrzny spokój i wyciszyć się, by jego złe emocje nie wprowadzały zakłóceń podczas przeprowadzania ekspertyzy. Na pewno nie może się wywyższać ani być niecierpliwym, gdyż w zawodzie utrzymują się jedynie ci, którzy nauczą się pokory.

Dobry radiesteta musi objawiać chęć ciągłego dążenia do ideału. To, ile obecnie potrafi, nigdy nie powinno mu wystarczać, ponieważ stale musi się rozwijać i udoskonalać. Najlepiej jeśli jest praworęczny, a ponadto cechuje go właściwa polaryzacja rąk oraz palców. Zdarzają się naturalnie radiesteci leworęczni, jednak posługiwanie się różdżką zwykle lepiej wychodzi tym z silniejszą prawą ręką. Najlepsi radiesteci zawsze są gotowi dzielić się swoją wiedzą z kolejnymi pokoleniami. Powszechnie panuje pogląd, że jeśli radiesteta nie przekaże swojej mądrości uczniom, ta odejdzie wraz z nim, a zawód prędko odejdzie w zapomnienie. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: humonia/Getty Images

Pozostałe wiadomości