Coraz częściej w mediach społecznościowych dostrzec można treści "romantyzujące" życie. Najbardziej błahe sprawy określane są jako wyjątkowe, a najmniejszy sukces nabiera wysokiej rangi. Nowy trend ma z pewnością uczynić naszą codzienność przyjemniejszą. Czy oby na pewno pozytywnie wpływa na funkcjonowanie i odbieranie rzeczywistości? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Optymista to według niektórych człowiek, który zawsze jest zadowolony. Odznacza się pozytywnym usposobieniem i ma dobry humor bez względu na to, co go spotyka. Takie ujęcie tematu jest jednak zbyt dużym uproszczeniem. Kim więc tak naprawdę jest optymista? Jakie cechy go wyróżniają? Czy wiecie, że optymiści mają swoje święto?
Pozytywny tekst i wesoła melodia mogą poprawić humor.
Radiesteta, inaczej różdżkarz, pomaga znaleźć nie tylko źródła energii w domu, ale również określić jej charakter, by wiedzieć, jak będzie oddziaływać na lokatorów.
Pozytywne nastawienie do życia pozwala uporać z wieloma problemami i zachować wewnętrzną równowagę w trudnych sytuacjach. Nadmierny optymizm bywa jednak szkodliwy, zwłaszcza jeśli staramy się nim zarazić innych ludzi. "Wszystko będzie dobrze", "głowa do góry" czy "nic się nie stało" to popularne komunikaty, które zamiast pocieszać, mogą dotkliwie ranić.
"Nie zmienimy tego, że ktoś narzeka, ale możemy inaczej na to reagować".
Jak zmienić swoje życie i poprawić jego jakość? To pytanie pojawia się w głowach wielu ludzi – w końcu każdy z nas dąży do szczęścia. I choć definiowane jest ono w różny sposób, istnieje kilka uniwersalnych metod na to, by być bliżej jego osiągnięcia. Co należy więc zrobić, by odmienić swoje życie i zacząć czerpać z niego pełnymi garściami?
"To umiejętność podejścia do kłopotów"
8 września w Polsce obchodzony jest Dzień Dobrych Wiadomości. Z tego powodu na poprawę humoru postanowiliśmy w Dzień Dobry TVN przypomnieć widzom 10 najbardziej pozytywnych newsów 2021 roku. W naszym programie opowiedział o nich dyrektor kreatywny serwisu gazeta.pl, Rafał Madajczak.
Pozytywna przestrzeń w pokoju dziecka wpłynie na jego samorozwój. Jednak żeby spełniła swoje zadanie, trzeba poznać zasady jej tworzenia i błędy, które można popełnić. W Dzień Dobry Wakacje cennymi radami podzieliła się ekspertka Pozytywnych Przestrzeni i Sztuki Pozytywnej, Aziralili Agnieszka Dirks.
Kylie Cease to mówca motywacyjny i autor bestsellerów "I hope I screw this up" oraz "The illusion of money". Sławę zdobył jako stand-uper i aktor. W szczycie popularności porzucił dotychczasową karierę po to, by zacząć pomagać ludziom na drodze osobistego rozwoju. Czy - i jak - humor może pomóc nam odnaleźć swoją drogę w życiu?
Niektórzy czekają na niego z niecierpliwością przez cały rok. Inni się go boją, bo oznacza zmierzenie się z własnymi słabościami. Pozostali - po prostu go bagatelizują. Tłusty czwartek, bo to o nim mowa, jest dniem hołdującym słodkim grzeszkom. A jeśli się przejedliśmy? Oto, jak łatwo możemy się z takiego problemu wykaraskać!
Na sposób, jak zostać optymistą, składa się wiele ćwiczeń na zmianę myślenia. Optymista jest bowiem osobą, która wierzy, że trudności miną i nadejdą lepsze dni. Chociaż taki sposób myślenia nie wydaje się skomplikowany, pesymiście może sprawić wiele trudności.
W weekend śpimy 2-3 godziny dłużej niż w tygodniu. Okazuje się, że nie jest to dla nas dobre. Jak zaznaczył dr n.med. Tadeusz Piotrowski, przesypiając, jesteśmy jeszcze bardziej zmęczeni ponieważ sen traci swoją biologiczną strukturę. Zamiast osiągnąć stadium REM (wówczas wybudzamy się rześcy), budzimy się z bólem głowy. Ile godzin na dobę powinien spać dorosły człowiek? Jak sprawić, by dzień był pozytywny pomimo niewyspania? Bartek Jędrzejak zapytał o to Tatianę Mindewicz-Puacz, psychoterapeutkę i działaczkę społeczną.
Ostatnią wolą Małgorzaty Braunek było, alby jej bliscy założyli fundację wspomagającą osoby chore na raka. Tak powstała Fundacja Bądź, która nie tylko organizuje warsztaty takie jak joga śmiechu dla swoich podopiecznych, ale również zbiera i weryfikuje informacje na temat alternatywnych i komplementarnych metod leczenia raka. W cyklu Zielone Drzwi Anna Maruszeczko gościła córkę zmarłej aktorki i wykonawczynię jej ostatniej woli Orinę Krajewską oraz lekarkę medycyny integralnej Elżbietę Dudzińską. Kobiety powiedziały, jaki wpływ na proces leczenia ma nastawienie pacjenta do siebie.