Majówka w gorących źródłach. "Jeżeli chcecie Państwo przyjechać gdzieś po zdrowie, Poddębice to dobre miejsce"

Rodzinna majówka w gorących źródłach
Rodzinna majówka w gorących źródłachDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Majówka to czas, kiedy część z nas szuka wytchnienia od codzienności i zgiełku miasta. Osoby, które jeszcze nie zdecydowały, jak wykorzystać tych kilka wolnych dni, mogą wybrać się do miejscowości Poddębice. To właśnie tam znajdują się gorące źródła. Dlaczego warto się w nich zanurzyć?

Gdzie spędzić majówkę?

Dla wielu osób majówka to doskonała okazja, aby wyrwać się z miasta. Odpocząć i naładować baterie na kolejne tygodnie. Ci, którzy nie zdecydowali, jak spędzić wolne dni mogą się wybrać do Poddębic. Miasto słynie z gorących źródeł. - Ich temperatura to 72 stopnie - mówiła w Dzień Dobry TVN Dorota Gardias.

1 maja nastąpi oficjalne otwarcie poddębickich term. Warto dodać, że taka kąpiel to nie tylko przyjemność, jaką daje przebywanie w ciepłej wodzie, ale także korzyści dla zdrowia. - Jeżeli chcecie Państwo przyjechać gdzieś po zdrowie, to Poddębice to naprawdę dobre miejsce - dodała Dorota Gardias.

Jakie korzyści dają kąpiele w gorących źródłach?

- Woda ma właściwości lecznicze. Wykorzystywana jest do produkcji kosmetyków. Ma bardzo dobre właściwości dla skóry. Nawet dla skóry trudnej, która jest schorowana, (woda termalna) potrafi wyleczyć schorzenia - mówił Paweł Plewiński, wiceprezes Geotermia Poddębice.

Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji to siedem niecek basenowych. W każdej z nich jest woda termalna. - Z każdej niecki może skorzystać osoba niepełnosprawna. Obiekt jest bez barier. Duży nacisk w trakcie projektowania i budowania tego obiektu położyliśmy na to, żeby osoby niepełnosprawne mogły z tego obiektu skorzystać - mówił. Dodatkowo na terenie centrum znajdują się również dwie strefy saun, SPA oraz strefa fitness.

Warto dodać, że woda wykorzystywana jest również w ciepłownictwie. - Jest to źródło ciepła, ekologiczne. Proszę sobie wyobrazić, że wszystkie budynki wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej to są budynki ogrzewane energią geotermalną - mówił.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości