Styl życia

Pojemnik na płyn do mycia naczyń - jak go wykonać samodzielnie?

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Monika Nasternak
Pojemnik na płyn do mycia naczyń
Dzień Dobry TVNPojemnik na płyn do mycia naczyń

Estetyczny pojemnik na płyn do mycia naczyń albo mydło można wykonać samemu. Agnieszka Witkowska z "Sama to ogarniesz" pokazuje co jest potrzebne i jak to zrobić. To prostsze niż myślisz!

Pojemnik na płyn do mycia naczyń

Agnieszka Witkowska, autorka cyklu "Sama to ogarniesz" pokazuje jak wykonać własnoręcznie pojemnik na płyn do naczyń albo mydło. Taki przedmiot będzie wykonany z innego materiału niż plastik i będzie zdecydowanie bardziej estetyczny i trwalszy. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie potrzebna jest żadna inwestycja.

- Do wykonania pojemnika potrzebuję szklanego słoika, może być nawet taki dekoracyjny, po ogórkach i jego pokrywki - tłumaczy Witkowska.

Na początku, za pomocą stożkowego wiertła do metalu wykonała w wieczku dziurkę. Ważne żeby przed przejściem do kolejnych etapów pracy sprawdzić czy jest wystarczającej wielkości. Następnie trzeba zabezpieczyć ranty, żeby się nie pokaleczyć.

Pojemnik na płyn do mycia naczyń - dekoracja

Kolejnym etapem pracy nad pojemnikiem na płyn do mycia naczyń, który będzie estetyczny i trwały, jest nadanie mu odpowiednich kolorów. Warto pomalować słoik tak, aby idealnie pasował do wystroju naszej kuchni czy łazienki w przypadku pojemnika na mydło.

Należy użyć farby do płytek, bo taki pojemnik będzie stał blisko źródła wody. Najlepiej użyć do tego gąbeczki, bo dzięki temu tworzy się ciekawa struktura, którą Agnieszka określiła "barankiem". Nakrętkę dekorujemy w ten sam sposób na ten sam bądź inny kolor, który współgra z naszym pomieszczeniem. Warto zaopatrzyć się w rękawiczki.

- Odcinam potrzebną część butelki plastikowej. Zrobię to za pomocą nożyka do tapet, to nie musi być pięknie, jakoś to ukryjemy. To jest bardzo potrzebna część. Przekładam ją przez otwór i nakręcam pompkę - wyjaśniła Agnieszka Witkowska.

Jeśli rurka jest za długa do słoika należy ją skrócić. Gotowy dozownik będzie nam służył długo, a także będzie ciekawym dodatkiem do kuchni czy łazienki.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości