Styl życia

Polka "wystrzelała" konkurencję w New Dehli. "Najważniejsze to umieć zapanować nad stresem"

Styl życia

Natalia Kochańska to jedna z najlepiej strzelających Polek. Kobieta wraz z dwiema innymi zawodniczkami stanęła na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata, które odbywały się w New Dehli. Jakie cechy musi mieć dobry strzelec? O tym zawodniczka mówiła w Dzień Dobry TVN.

Natalia Kochańska mistrzynią świata w strzelaniu

Natalia Kochańska w drużynie z Anetą Stankiewicz i Aleksandrą Szutko stanęła na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata, które odbywały się w New Dehli. Polki startowały w konkurencji karabinu 3 razy 40. Co to oznacza?

- Czyli trzy postawy. Najpierw klęcząc, potem leżąc, a na końcu stojąc. W każdej z nich wykonujemy po czterdzieści strzałów - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Natalia Kochańska.

Z jakiej odległości strzela?

- Jeśli zawody są w hali to zazwyczaj z dziesięciu metrów, jeśli na zewnątrz to z czterdziestu - dodała.

Kto może trenować strzelectwo?

Strzelectwo to sport praktycznie dla każdego. W ocenie Natalii Kochańskiej nie są do niego potrzebne żadne specjalne predyspozycje.

- Każdy może spróbować. Dzięki treningom i dobremu trenerowi można wypracować praktycznie wszystko - mówiła sportsmenka.

Ale kluczem do sukcesu nie są celność czy dobre oko. Jak mówi najważniejsza jest umiejętność opanowania stresu. Co jeszcze ma znaczenie? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Kasia Stankiewicz wspomina pracę z Varius Manx. Podczas nagrywania jednego z klipów miała wypadek. "Straciłam przytomność"

Mentorka "Projektu Lady" o pomocy: "Mogłabym podjąć próbę uratowania tych INNYCH, ale szkoda mocy"

Martyna Wojciechowska o problemach dzieci i młodzieży. "Za grube czują się już 9-latki"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości