Odszkodowanie za uszkodzenie auta przez pługosolarkę. Jak się o nie ubiegać?

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24
Pługosolarka

Zima ponownie zaatakowała, a wraz z nią na drogi wyjechały pługosolarki. Zdarza się, że maszyna uszkadza samochód. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak ubiegać się o odszkodowanie?

Co zrobić, kiedy pług uszkodził naszą własność

Aby móc ubiegać się o odszkodowanie konieczne jest ustalenie sprawcy kolizji, dotyczy to również sytuacji, kiedy to pług spowodowuje uszkodzenie samochodu. W takiej sytuacji pomocna może być kamerka samochodowa, która nagra całe zdarzenie, a także numery rejestracyjne pojazdu, który doprowadził do kolizji. 

- Mogą być zeznania świadków, jeżeli takimi dysponujemy. Być może będziemy w stanie pozyskać nagranie z monitoringu miejskiego, co pewnie łatwe nie będzie - mówił Damian Ziąber z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego dla TVN Turbo.

Praca i finanse

Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Gdzie jest moja kasa z Komunii? Dzień Dobry TVN
wideo 2/22

W przypadku, kiedy nie ma jednak możliwości udowodnienia winy pługosolarki zostaje sięgnięcie do własnej kieszeni bądź ubezpieczenia autocasco. To, o ile je opłacamy, pokryje taką szkodę. "Są jednak tańsze opcje, chociażby tak zwane niepełne AC, które obejmuje ubezpieczenie na przykład szyb i to bez utraty zniżek u ubezpieczyciela na OC lub AC" przypomina portal tvn24.pl.

Odszkodowanie za uszkodzenie pługosolarką

- Po to mamy ten kogut pomarańczowy, który się świeci, żeby było widać z daleka, że pojazd wykonuje prace na drodze. Oczywiście mamy jechać z odpowiednią prędkością, by innych kierowców nie ochlapywać, ale prosimy też o zachowanie bezpiecznego odstępu od naszych pojazdów. Tego inaczej po prostu nie da się zrobić - mówił Karol Wójcik z firmy Byś. Zatem jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji i poszukiwań sprawcy, warto trzymać dystans od pługosolarek.

Jak podaje portal tvn24.pl pługosolarka musi mieć wykupione OC. Po numerach rejestracyjnych można sprawdzić, u kogo dokładnie. Jeśli posiadamy dowody na winę danego auta (najlepiej z policji) można wtedy walczyć o odszkodowanie bezpośrednio u ubezpieczyciela.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN24

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: VisualCommunications/Getty Images

Pozostałe wiadomości