Jak szybko oskrobać szyby samochodu z lodu i szronu? Przepis na rozpuszczającą mieszankę

Oszroniony samochód
Jak szybko oskrobać szyby samochodu z lodu i szronu? Sprawdź, jak przygotować rozpuszczającą mieszankę
Źródło: diephosi/Getty Images
Pierwsze mrozy za nami, a wraz z nimi oszronione, a czasem nawet zalodzone szyby samochodów. Bywa, że ich rozpuszczenie jest niesamowicie trudne, a przecież nie zawsze da się użyć skrobaczki. Co w takiej sytuacji warto zrobić? Sprawdź nasze sposoby zamrożone szyby w aucie.

Aktualnie trwające roztopy i przymrozki sprawiły, że część osób ma ogromny problem z odmrożeniem samochodu. Powodem jest zalegająca gruba warstwa lodu na szybach. W takiej sytuacji skrobaczka może nie pomóc, a uderzanie jej krawędzią może doprowadzić do uszkodzenia szyby. Polecamy wypróbować specjalny płyn, który pomoże rozpuścić zalegający lód i szron.

Skrobanie szyb w samochodzie - jak to sobie ułatwić?

Za nieodśnieżony samochód, który pokryty jest lodem i szronem można dostać mandat. Przede wszystkim wtedy, kiedy nasze szyby nie są przejrzyste i ograniczona jest widoczność. Zimą kierowcy zmuszeni są do uporczywego zdrapywania przy użyciu skrobaczki. Co jednak, jeśli można zrobić to szybciej, a przy tym nie uszkodzić samochodu?

Motoryzacja

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Zimowe gadżety samochodowe
Zimowe gadżety samochodowe
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce

Wiadomym jest, że aby lód lub szron szybko ustąpił potrzeba środka, który go rozpuści nawet przy ujemnych temperaturach. Tak działają między innymi zimowe płyny do spryskiwaczy. Bogate w alkohol nie zamarzają nawet wtedy, kiedy robi się naprawdę zimno. To one pomogą nam rozmrozić nasze szyby. Można nimi spryskiwać okna samochodu lub przygotować domową mieszankę.

Przepis na mieszankę ułatwiającą skrobanie szyb

Aby przygotować domowy płyn do rozpuszczania szronu i lodu na szybach, potrzebujemy wody, alkoholu izopropylowego - to dzięki niemu roztwór nie zamarza nawet w niskich temperaturach, a także odrobinę octu. Zamiast takiego alkoholu można również użyć denaturatu.

Całość należy zmieszać ze sobą w proporcji 1 szklanka wody na 3 szklanki alkoholu. Do wszystkiego można dodać 60 ml octu. Płyn można przelać do pojemnika po płynie do mycia szyb, aby móc swobodnie rozpylać mieszankę na szyby samochodu.

Ważne, aby przed każdym użyciem całość mocno wstrząsnąć. Mieszanką spryskujemy szyby, odczekujemy chwilę, a następnie zbieramy pozostałości z szyby. Powinny odchodzić łatwiej, dzięki czemu oczyścimy samochód szybciej i zmniejszymy szansę na jego uszkodzenie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: motoklub.pl/gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: diephosi/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości