Motoryzacja

Kawałek Hawany w Otrębusach. Paweł Mikiciuk oprowadza po wyjątkowym muzeum

Motoryzacja

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
Robert Stockinger
"Kubańska klasyka Patryka Mikiciuka"

Czujecie ciepło myśląc o podróży na Kubę, ale nie o papierologii i wysokich kosztach biletów? Półśrodkiem okazać się może wycieczka do... Otrębusów. To właśnie tam po Muzeum Motoryzacji naszego reportera, Roberta Stockingera oprowadzał Patryk Mikiciuk z TVN Turbo.

Muzeum Motoryzacji w Otrębusach

Przechadzając się ulicami Hawany możemy mieć wrażenie, że odbyliśmy podróż w czasie. Sunące tamtejszymi drogami samochody miewają po parędziesiąt lat i swoimi gabarytami nie przypominają współczesnych osobówek.

To właśnie w podróż tropem zabytkowych aut wybrał się Patryk Mikiciuk z TVN Turbo. Naszemu reporterowi opowiedział o modelach, które możemy zobaczyć zarówno na Kubie, jak i w Otrębusach.

- To jest coś absolutnie niesamowitego. Bo nigdy w życiu nie przeżyłem i nie realizowałem takiego programu jak ta ["Kubańska klasyka Patryka Mikiciuka" - przyp. red.], która swoją premierę będzie miała już jutro. To jest pokazanie rzeczywistości zupełnie innej. To, co nam się może wydawać piękne na tych obrazkach, pocztówkach z Hawany, jest rzeczywistością Kubańczyków, którzy zostali postawieni przed faktem dokonanym - tłumaczył dziennikarz.

Samochody na Kubie

Mikiciuk pokazał naszemu reporterowi kilka modeli obecnych w muzeum. Buick pochodzący z 1953 roku na Kubie ma być uważany za jeden z nowszych samochodów, który nigdy nie został wpisany do kategorii zabytkowych. Po ulicach Hawany jeżdżą jednak także nawet ponad 100-letnie auta.

Jak Kubańczykom udaje się zachować tak stare samochody w dobrym stanie, skoro nie mają dostępu do niektórych części zamiennych? Dowiecie się tego z materiału wideo.

"Kubańska klasyka Patryka Mikiciuka" - gdzie oglądać?

Premierowy odcinek "Kubańskiej klasyki Patryka Mikiciuka" TVN Turbo wyemituje w niedzielę, 2.10.2022 r. o 16:25. Wszystkie programy, w tym Dzień Dobry TVN, możecie zobaczyć również na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Materiały Prasowe

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości