Straż Miejska obnaża "mistrzów patoparkowania". Ranking ze zdjęciami podbija sieć. "Świetna akcja"

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Facebook, o2.pl
Samochody

Straż Miejska z Chełma podjęła walkę z kierowcami, którzy zatrzymują i pozostawiają pojazdy w niedozwolonych miejscach. Funkcjonariusze udostępniają w sieci zdjęcia z interwencji i w ten sposób tworzą niechlubny miesięczny ranking tzw. patoparkowania. Styczniowy zwycięzca może pochwalić się niewyobrażalną fantazją. - Bezmyślność nie zna granic - czytamy we wpisie służb.

Chełm. Strażnicy miejscy podają przykłady nieprawidłowego parkowania

Straż Miejska w Chełmie udostępniła na Facebooku post, w którym podzieliła się fotografiami wykonanymi podczas trzech interwencji. Głównymi bohaterami zdjęć są niewłaściwie zaparkowane samochody, które utrudniają innym użytkownikom ruchu drogowego swobodne przemieszczanie się. Funkcjonariusze zapowiadają, że mieszkańcy miasta mogą spodziewać się systematycznych publikacji tego typu niechlubnego rankingu. Pomysł służb ma charakter edukacyjno-prewencyjny. Aż trudno uwierzyć, że zaprezentowane kadry nie są dziełem profesjonalnego grafika.

- Bezmyślność kierowców w parkowaniu pojazdów nie zna granic. Poniżej prezentujemy ranking najbardziej rażących przypadków niewłaściwego parkowania "Mistrzów Parkowania" ze stycznia 2023 r. Cyklicznie będziemy zamieszczać na naszym profilu takie przypadki. Może to uświadomi niektórym kierowcom, jakie zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu stwarza takie patoparkowanie. Straż Miejska będzie bardzo restrykcyjnie podchodzić do takich kierujących pojazdami - czytamy we wpisie.

Motoryzacja

Zimowe gadżety samochodowe
Zimowe gadżety samochodoweDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Inicjatywa strażników miejskich spotkała się z pozytywnym odbiorem internautów, którzy chcieliby poznać więcej szczegółów wspomnianych interwencji. - Świetna akcja. Do każdego zdjęcia oprócz miejsca dopisałbym wysokość mandatu - komentują pod postem.

Zwycięzca rankingu "patoparkowania" w Chełmie w styczniu 2023

Trzecie miejsce w styczniowym zestawieniu "mistrzów patoparkowania" w Chełmie zdobył kierowca, który pozostawił samochód w miejscu, w którym przebiega ścieżka rowerowa. Poruszający się na jednośladach mieszkańcy miasta nie mieli możliwości, by swobodnie przejechać przez wyznaczoną trasę. Na tym odcinku musieli poruszać się jezdnią lub chodnikiem przeznaczonym dla pieszych.

Drugie miejsce na podium przypadło kierowcy pojazdu zaparkowanego na przejściu dla pieszych. - Często tą ulicą przejeżdżam i takie parkowanie jest nagminne... - zaznaczają internauci.

Zwycięzcą rankingu został właściciel auta pozostawionego dosłownie na środku jezdni, tuż przy skrzyżowaniu i wylocie ulicy jednokierunkowej. W tym przypadku absurd i fantazja kierowcy sprawiły, że ruch na drodze został całkowicie wstrzymany. - Przekroczył granice wyobraźni - komentują użytkownicy Facebooka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Facebook, o2.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jung Getty/Getty Images, Facebook

Pozostałe wiadomości