Motoryzacja

Bolid studentów z Politechniki Gdańskiej bierze udział w prestiżowych zawodach. "To przedsionek Formuły 1"

Motoryzacja

Autor:
Izabela
Dorf
Reporter:
Agata Zjawińska
Polscy studenci stworzyli bolida
Polscy studenci stworzyli bolida Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Studenci Politechniki Gdańskiej samodzielnie zaprojektowali i zbudowali wyścigowy bolid, a obecnie testują jego moce podczas prestiżowych zawodów. O swojej pracy opowiedzieli reporterce Dzień Dobry TVN Agacie Zjawińskiej.

Bolid studentów Politechniki Gdańskiej

Studenci Politechniki Gdańskiej są twórcami wyścigowego bolidu. - Na wysokich obrotach pracowało około 35 osób. (...) Chętnie dołączają do nas osoby świeżo przychodzące na uczelnię. Jest to bardzo dobrze prognozujące na przyszłość - powiedział jeden z twórców.

Budowa pojazdu trwała ok. 1,5 miesiąca, natomiast faza projektowa znacznie dłużej. Pojazd został stworzony od podstaw. - Projektujemy go samodzielnie lub przy pomocy firm, które nas wspierają i każdy z elementów jest nasz - wyjaśnił drugi z przyszłych inżynierów.

Studenci chętnie przystępują do projektu, ponieważ dzięki niemu mają szansę na angaż w F1. - Mieliśmy już taki przypadek w naszym zespole. Jeden z kolegów dołączył do teamu Formuły 1. Myślę, że jest to świetna okazja i motywacja dla naszych członków, żeby jak bardziej się starać i angażować w projekt - usłyszeliśmy od nich.

Polacy startują w Formuła Student

Młodzi ludzie, oprócz tego, że budują bolidy, biorą także udział w zawodach Formuła Student, podczas których rywalizują z drużynami z całego świata. W tym roku uczestniczyli już w trzech seriach. - To przedsionek Formuły 1 jeśli chodzi o inżynierów - usłyszeliśmy. Drużynie życzymy powodzenia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Reporter: Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości