Styl życia

Karolina Bielawska o przywilejach i obowiązkach: "Żadna Miss Polonia wcześniej nie miała takiego roku panowania"

Styl życia

Aktualizacja:

Już dokładnie rok Karolina Bielawska nosi tytuł Miss Polonia 2019. To był dla niej naprawdę wyjątkowy czas, bo gdy przejmowała koronę, nikt nie spodziewał się nadciągającej pandemii. W ciągu ostatnich miesięcy poświęciła się działalności charytatywnej i społecznej. Jak to wspomina?

Karolina Bielawska o konkursie

Karolina Bielawska na co dzień studiuje zarządzanie na Politechnice Łódzkiej. Inspirują ją silne i niezależne kobiety - m. in. Martyna Wojciechowska, którą ceni zarówno za podróże, jak i za działalność charytatywną. 21-latka lubi odkrywać nowe miejsca, poznawać ludzi, kulturę i ich zwyczaje. Jak minął jej rok z tytułem Miss Polonia 2019?

- No był to rok na pewno bardzo wyjątkowy. Myślę, że żadna Miss Polonia wcześniej nie miała takiego roku panowania . Pandemia może pokrzyżowała plany ze względu oczywiście na to, że zostały odwołane pokazy mody, ścianki, eventy i cały blichtr tego pięknego życia, ale wydaje mi się, że mimo to bardzo się cieszę, że mogłam w taki sposób wykorzystać ten tytuł. Że zaangażowaliśmy się w działalność społeczną i charytatywną. Bo tak naprawdę od kiedy tylko pandemia się zaczęła, to zakasaliśmy rękawy i staraliśmy się pomagać - mówiła Karolina w Dzień Dobry TVN.

Akcje charytatywne Miss Polonia 2019

Karolina Bielawska zaangażowała się w wiele akcji charytatywnych. Nie tylko pomagała zbierać pieniądze na WOŚP i została ambasadorką akcji profilaktyki raka piersi "Dotykam=Wygrywam" oraz kampanii "FasOff" (o zagrożeniach wynikających ze spożywania alkoholu w trakcie ciąży), ale także zainicjowała, wraz z organizatorami konkursu Miss Polonia, akcję "Korona z głowy".

- Akcja "Korona z głowy" zaczęła się razem z początkiem pandemii. Udało nam się dotrzeć do kilkuset osób. Pomogliśmy placówkom na początku w moim rodzinnym mieście, czyli w Łodzi, a później akcja rozprzestrzeniła się bardzo szybko na całą Polskę - Olsztyn, Częstochowa, Warszawa, Puławy. Zgłaszały się do nas domy dziecka, domy pomocy społecznej, hospicja, domy samotnych matek i udało nam się zorganizować takie paczki właśnie z pomocą, czyli z produktami, które były w tym momencie najpotrzebniejsze i rozwieźć po całej Polsce - mówiła Miss Polonia 2019.

Dodała także, że pomaganie sprawiło jej wiele radości. Dzięki wielu inicjatywom i akcjom charytatywnym wiele się nauczyła i uważa, że właśnie to jest w tym wszystkim najwspanialsze.

- Z początku traktowałam to jako jeden z obowiązków Miss Polonia, a dzisiaj mogę z uśmiechem na ustach powiedzieć, że jest to chyba jeden z największych przywilejów, jakie Miss Polonia ma - dodała w naszym programie Karolina Bielawska.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości